Що варто враховувати українським виробникам сої, які орієнтуються на ринок ЄС?

0 169

Питання сталості агропродовольчих ланцюгів доданої вартості є вирішальним у досягненні продовольчої безпеки на державному та місцевому рівнях. Одним з найважливіших при цьому є ланцюг доданої вартості сої, оскільки, так званий, «соєвий слід» є майже у всіх продуктах тваринного походження в Європі. Що таке сталість європейських агропродовольчих ланцюгів доданої вартості на прикладі сої? Які це дає можливості для українських фермерів? Цим питанням буде присвячено виступ менеджера з якості Асоціації “Дунайська Соя” Володимира Пугачова під час Міжнародної конференції «From Local to Global: суперфуди, технології, ринки», що відбудеться в Києві 27 жовтня, повідомляє SEEDS.

За словами Володимира Пугачова, розвиток тваринництва призвів до значного збільшення вирощування сої, адже соєвий шрот – найважливіший елемент виробництва кормів для тварин. Протягом 2020-2021 рр. світові ціни на сою зросли приблизно в два рази і досягли рівня 650 доларів за тонну, що є рекордним показником за останні кілька років. Таке різке зростання цін призвело до вразливості європейських агропродовольчих ланцюгів доданої вартості, особливо, в тваринництві. Адже країни ЄС є імпортерами сої та соєвого шроту: в 2019 році сюди було ЄС імпортовано 15 млн тонн соєвих бобів та 19 мільйонів тонн соєвого шроту.

«На цьому тлі в Європі відбувається локалізація виробництва сої. Так, в 2021 році площа під цією культурою збільшилася до 4 млн га з 2,2 млн. га у 2020 р. Це надає можливості у середньостроковій перспективі збільшити виробництво сої в Європі на 66%.

Україна є провідним виробником сої в Європі – в 2020 році ця культура вирощувалася тут на загальній площі близько 1,3 млн га. Україна повністю забезпечена соєю власного виробництва, а сама галузь є експортоорієнтованою. Однак, під час розвитку виробництва сої необхідно враховувати питання сталості виробництва, оскільки соя є критичною культурою щодо впливу на навколишнє середовище, наприклад в контексті використання пестицидів чи землекористування. Як саме – поговоримо під час конференції «From Local to Global: суперфуди, технології, ринки»,- зазначає Володимир Пугачов.

Міжнародна конференція «From Local to Global: суперфуди, технології, ринки» – це єдина екосистемна агроконференція в Україні, яка присвячена унікальним українським продуктам і суперфудам, а також технологіям для їхнього виробництва і маркетингу, ефективним рішенням та сервісам виходу українського АПК та інноваційного бізнесу на нові ринки.

Під час конференції буде охоплено такі теми:

  • Що змінить ринок їжі у найближчі роки?
  • Які українські суперфуди наразі популярні на внутрішньому та зовнішньому ринках?
  • Які технології допомагають українським компаніям вирощувати та створювати успішні продукти і виходити на нові ринки?
  • Сучасні сервіси та фінансові інструменти для успішного бізнесу
  • Аналітика та маркетинг продуктів – чому без них не обійтися?

Міжнародна конференція «From Local to Global: суперфуди, технології, ринки» відбудеться 27 жовтня. Організатор події — агромедіа-агенція SAPIENZA за підтримки Київського контрактового ярмарку. Місце зустрічі: м. Київ, Міжнародний виставковий центр (Броварський проспект 15), виставка “AgroComplex 2021”. Початок о 12:00.

Участь у конференції безкоштовна за умови обов’язкової попередньої реєстрації. Зареєструватися можна тут.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!