Що таке гумати: види, принцип дії, застосування
Внесення добрив є одним з ефективних способів збереження балансу поживних речовин у ґрунті. Але кожному агроному важливо знати, що саме потрібно на конкретній ділянці. Якщо виявлено низькі показники органіки та гумусу, то може знадобитись гумінове добриво.
Препарати суттєво покращують врожайність. Однак багато хто не знає, з чого їх виготовляють і як правильно вносити. Пропонуємо дізнатися про це більш детально, а також важливість проведення аналізу добрив https://microbiolaba.com/analiz-dobriv/ перед покупкою.
Що таке гумат і для чого він потрібен?
У багатьох початківців-підприємців можуть виникати питання щодо препарату. Що таке гумат? Для чого він потрібен? Все просто. Так називають органічні добрива, для виробництва яких використовуються природні матеріали: буре вугілля, сапропель та торф.
В результаті застосування такого концентрату досягаються 2 ефекти: прямий і непрямий. У першому випадку рослини насичуються амінокислотами, вітамінами та мікроелементами. Крім того, гуматні добрива покращують поглинання культурами кисню та води. Суть непрямого ефекту полягає в покращенні мікрофлори та водно-фізичних властивостей ґрунту.
Які бувають гумати?
Отже, ми з’ясували, що гумат — це цінне органічне добриво. У його склад входять 3 речовини:
- гумінові кислоти (це фракції, що розчиняються в середовищі pH>2);
- гумін (це невимитий залишок, нерозчинний у всьому діапазоні pH);
- фульвокислоти (фракції, що розчиняються у всьому діапазоні показників pH).
Тепер розглянемо різновиди. Що стосується форми випуску, то вони випускаються в порошку, рідкому концентраті та гранулах. Крім того, їх класифікують на 3 групи.
Гумат натрію
Окрім фульвових і гумінових кислот, в ньому міститься натрій. Препарат підходить для плодових, овочевих та зернових культур. Дія спрямована на стимуляцію росту, відновлення ґрунту та захист.
Гумат калію
Добрива цього типу також діють як стимулятор росту. Але, разом із цим, рідкий гумат калію прискорює дозрівання плодів, посилює ефект мінеральних препаратів і позитивно впливає на розсаду.
Гумат амонію
Препарат складається з органічних речовин, які обробляються аміаком. Його дія спрямована на підвищення імунітету рослин, зміцнення кореневої системи, стимуляцію проростання насіння, активний розвиток листя та стебел.
Комплексні добрива
Такий різновид поєднує в собі мінеральні та органічні компоненти. Тобто, це добриво на основі гумінових кислот з мікроелементами (молібден, цинк, залізо тощо) та макроелементами (фосфор, азот, калій).
Принцип дії гуматів на рослини
Незалежно від того, в якій формі представлені речовини (рідкі, у форматі порошку чи гранульовані), вони мають однаковий принцип дії. Препарати впливають на хімічному, фізіологічному та клітинному рівнях. Вони покращують стійкість, прискорюють ріст і покращують живлення.
Коли і як застосовувати гумат?
Вносити добриво можна в період вегетації (1 раз на 2-3 тижні), перед посадкою, на стадії передпосівної обробки насіння, а також після стресових ситуацій (посуха, заморозки). Як використовувати гумат? Все залежить від форми підживлення.
Гранульовані вносяться прямо в ґрунт, порошкові розводяться у воді, а рідкими поливають і обприскують рослини. Приготувати розчин легко – інструкція є на упаковці.
Переваги та недоліки гуматних добрив
Препарати суттєво підвищують урожайність. Після застосування можна спостерігати наступні результати:
- прискорення фотосинтезу;
- покращення розвитку кореневої системи та стебел;
- активізація діяльності корисних мікроорганізмів.
Крім того, добрива підвищують засвоюваність поживних елементів.
Важливість вибору якісних гуматів
Перед тим, як розвести вибраний препарат і обробити рослини, переконайтесь, що він відповідає опису та виготовлений з якісних компонентів. Від цього залежить не тільки ефективність, але й стан культур. У підробках можуть міститися шкідливі речовини, які шкодять врожаю.
Як перевірити якість гумінових добрив?
Дізнатися, чи якісні гумінові кислоти для рослин ви вибрали, можна шляхом проведення аналізу в лабораторії. Це дозволяє виявити фальсифікат, перевірити нових постачальників, перевірити відповідність встановленим вимогам і переконатися, що концентрація відповідає опису. Замовити такий аналіз можна в сертифікованій лабораторії МікроБіо Лаба.
“Джерело: microbiolaba.com”
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
Я понимаю, что это не реклама гуматов, а реклама лаборатории, которая может проверить гуминовые препараты на соответствие заявляемых параметров по составу.
Как специалист по гуматам могу уточнить один момент: лечить всегда труднее, чем сделать профилактику. При потенциальных стрессах (природных и пестицидных) правильнее применять гуматы до их возникновения. Обработка семян и внекорневая обработка повышает энергетику и иммунитет растений, что позволяет противостоять холоду или жаре, повысить устойчивость к граду. Для предупреждения пестицидных стрессов гуматы необходимо добавить в баковую смесь вместе с пестицидами. Гуматы усиливают действие пестицидов, поэтому можно уменьшить количество пестицида на 10%.