Шалені тарифи на електроенергію підштовхують аграріїв України до локальної електрогенерації

0 1 736

Суттєве збільшення тарифів на електроенергію робить проєкти локальної електрогенерації дедалі популярнішими в Україні. Сьогодні енергозабезпечення з використанням сонячної енергії не тільки економічно вигідне в середньостроковій перспективі, а й надзвичайно актуальне для невеликих агровиробників, пише SEEDS. 

Про це розповів Євген Юлдашев, менеджер з розвитку бізнесу ГК «DELA Energy group» під час вебінару «Локальна електрогенерація у сільському господарстві» організованого радою жінок-фермерів Херсонщини за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва.    

«В Україні останнім часом склався певний стереотип, що використання зокрема сонячної енергії можливе включно за зеленим тарифом і інші види використання економічно недоцільні, оскільки мають тривалий термін окупності.

Насправді так і було до суттєвого збільшення тарифів на електроенергію для юридичних осіб, які продовжують зростати.

Наступне збільшення заплановане з першого квітня поточного року. Таким чином дедалі більшої популярності набуває проєкт локальної електрогенерації», – розповідає Євген Юлдашев.



«Локальна електрогенерація – це сучасна модель енергозабезпечення підприємства, яка передбачає використання електрогенеруючого обладнання, що розміщене безпосередньо на об’єкті споживача та покриває частку споживання цього об’єкту.

Через те, що сонячні електростанції мають найвищий потенціал при створенні локальної енергогенеруючої системи, переваги такої системи полягають в наступному:

  • зменшення витрат на оплату за електроенергію
  • фіксація суми витрат та страхування від коливань цін
  • створення додаткової електричної потужності
  • підвищення якості електричної енергії у власній мережі
  • збільшення частки чистої електроенергії в структурі енергобалансу
  • зменшення вуглецевого сліду», – додає експерт.


«Виникає питання: де ж може бути розміщена така станція? Найбільш поширені типи систем локальної електрогенерації – це наземні сонячні електростанції. Це класика сонячної енергетики. До них висувається найменше вимог. За виключенням наявності власне кажучи земельної ділянки.

Дахові сонячні електростанції. Будувати сонячні електростанції наземні не раціонально, поки є дахи. Дійсно, сучасні сонячні електростанції займають значні площі. Це чи не єдиний недолік цієї технології виробництва електроенергії.

А земля, на відміну від даху, може мати багато інших корисних застосувань. Особливо це стосується сільськогосподарського виробництва», – наголошує Євген Юлдашев.

«Як відомо, побудувати ефективне сільськогосподарське виробництво без наявності зрошення дуже важко, а подекуди навіть неможливо. Особливо це стосується Херсонської області.

В свою чергу невід’ємною частиною зрошення є насосне обладнання, яке використовує у своїй роботі електричну енергію.

Проте не завжди на ділянках є в наявності електромережі, до яких можна під’єднатись. В таких випадках зазвичай сільгоспвиробники використовують дизель або бензинові генераторні установки, які разом з певними перевагами мають низку недоліків», – каже фахівець.



«На сьогодні енергозабезпечення з використанням сонячної енергії та систем зберігання енергії є економічно вигіднішим в середньостроковій перспективі, ніж, наприклад енергозабезпечення з використанням дизель або бензинових генераторів.

Найбільш актуальним це є для невеликих виробників, які використовують крапельне зрошення. Це стосується в першу чергу фермерів чи підприємств, які займаються вирощуванням овочів, фруктів, ягід, винограду, або іншими видами агровиробництва», – зазначає Євген Юлдашев.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!