Шалені бджолярі: новий агросеріал українських кінематографістів підкорює телевізійні екрани

0 4 028

Українське кіно переживає не найкращі часи, однак не припиняє дивувати новими прем’єрами. Та ще й якими. Нещодавно світ побачив першу серію нової аграрної стрічки про українських бджолярів.

Журналістам SEEDS вдалось поспілкуватись з творцями телевізійного серіалу, який отримав доволі цікаву назву – «Шалені бджолярі». Про історію створення фільму розповів автор сценарію нового агросеріалу Олексій Комаровський.



– «Шалені бджолярі» – назва доволі незвична, що вплинуло на вибір такої назви?

– Коли почали шукати назву до нашого фільму, першим виникло питання: яка назва зараз найпопулярніша, серед тих, що мають відношення до бджіл? В першу чергу всі згадали цукерки «Шалена бджілка». От і ми вирішили: а давай-но назвемо серіал «Шалені бджолярі»! Так все і почалось.

На створення «Шалених бджолярів» мене надихнули одразу два моменти, які зрештою зійшлися в одному. Для початку мене просто запросив знайомий актор і продюсер Олег Артамонов на зустріч, де познайомив з режисером Ярославою Кузьменко. Вона каже: є ідея написати сценарій про переселенця бджоляра з Луганська на Полтавщину.

Я спочатку думаю: боже, ну які бджоли? Що там можна писати? Але переселенці – тема зовсім інша. Я згадав себе, я ж теж із Луганська. Зрештою вирішив написати, аби втілити у сценарії частину власного досвіду.



– Особисто Ви маєте бодай якесь відношення до бджіл? Можливо мали колись пасіку?

– Відношення маю, не зовсім приємне – в дитинстві мене кусали бджоли. Ось цим моїм дитячим страхом до бджіл я трохи і наділив нашого головного героя. А от діда пасічника я не мав – це було суто теоретичне знайомство.

Як на мене, бджола – це тотемна тварина для українського народу. Бджола – символ працелюбства, такі собі маленькі сили добра. Але ці сили можуть і добряче покусати кривдників.

– Аграрна тематика у ваших сценаріях зустрічається далеко не вперше: це поклик душі, чи просто так склалось?

– Я абсолютно міська людина. Але з діда-прадіда я українець, і поклик землі, поєднання з нею, звичайно доволі відчутне. Минулого року я працював над серіалом про молочні ферми, цьогоріч – про пасіку. І там і тут – не тільки аграрна тематика і не стільки аграрна тематика, як людські історії та драми життя.



Насправді всі люди однакові. В будь-якій країні, в селі чи місті, однакові в базових своїх потребах чи мотиваціях. Всі люди не залежно від того, чим займаються, хочуть елементарних речей: бути коханими, успішними, захищеними.

– Що буде далі?

– Зараз ми шукаємо ресурси, щоб зробити цей серіал повноцінним. Сьогодні кіно – це досить дороге задоволення. У нас вже написано 8 синопсисів. Сьогодні ми лишень випустили першу серію – показали для знімальної групи. Далі буде.


Детальніше про плани знімальної групи та несподівані моменти на знімальному майданчику розповів продюсер фільму і адміністратор проєкту «Шалені бджолярі» Олег Артамонов.



– Якою буде подальша доля серіалу?

– Зараз ми ведемо перемовини з каналами, домовляємося про співпрацю. З самого початку планувалося, що  «Шалені бджолярі» будуть саме телевізійним фільмом. Ми вже маємо кілька пропозицій, зокрема від телеканалу «Україна».

– Чи довелося залучати експертів бджолярів до участі у зйомках? І… бджоли – вони були справжні?

– Бджоли справжні. І спеціалістів, які працюють з бджолами ми, звісно, запрошували. Це Сергій Сергієнко і Микола Войналович – співробітники кафедри бджільництва Київського аграрного університету. Бджоли вони привозили свої, з кафедри.



Що стосується зйомок, там ми часто використовували ще й трутнів. На обличчі, чи на руці мали сидіти бджоли, однак знімали трутнів – вони не жалять.

Хоча за сценарієм бджоли жалять чимало людей. Це додало багатенько роботи нашому художнику з гриму Ользі Гарц – доводилося робити чимало складних масок. Коли на екрані з’являються розпухлі від бджолиних укусів обличчя – це все маски.

– А насправді бджоли когось покусали під час зйомок?

– Нам пощастило. Хоч ми і чимало працювали з бджолами, відкривали вулики, випускали їх… На щастя ніхто не постраждав, як і не загинула жодна бджола під час зйомок.


 

Людмила Калита, SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!