Селекціонер з Хмельниччини створив три нові сорти рідкісної червонокнижної рослини
Садівник-селекціонер із Кам’янця-Подільського В’ячеслав Францішко вніс до Державного реєстру сортів чимало рослин. Раніше їх вирощували хіба що любителі, пише SEEDS.
Серед новинок є і три сорти береки лікарської. На жаль, ця рослина, що є близькою родичкою горобини й глоду, тепер нечасто зустрічається не тільки в Україні, а й у світі. Нині берека лікарська занесена до Червоної книги майже 10 країн, зокрема і України.
Був час, коли попит на деревину з береки призвів до масового вирубування береки. Матеріал йшов на виготовлення дорогих меблів, музичних інструментів і навіть деталей для літаків.
Але тепер дослідників дедалі більше цікавлять харчові та навіть лікувальні можливості береки. Попит на її ягоди починає зростати. Та шкода, що отримати великі врожаї не так вже й просто.
Для того, щоб пришвидшити цей процес, і працюють селекціонери. І хоча змусити дерево рости швидше навряд чи вдасться, отримати бажаний результат на щеплених рослинах цілком можливо, пише Голос України.
Читайте також: Садівництво рятує від хронічних та психічних захворювань
З-поміж іншого є в господаря шість сортів калини, навіть два такі, що мають чи не найбільші плоди серед відомих світових сортів калини. Їх здебільшого купували та висаджували іноземні фермери. Але тепер дедалі більше цікавляться і в нас.
За словами В’ячеслава Францішка, фахівці Національної академії аграрних наук уже розробили кілька рецептів для переробки калини. Можливо, подібна продукція зацікавить і вітчизняний ринок.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!