Секрети розведення фазанів. Вигідний бізнес подружжя з Івано-Франківської області

0 3 738

Підприємець Андрій разом з дружиною Мар’яною 5 років розводять фазанів. Почалося все з того, що чоловік купив птаха для прикраси ділянки. Зараз у подружжя Захарівих ціла ферма фазанів, вольєри розташовані в селах Вікняни і Кутище. З чого все починалося та наскільки це вигідний бізнес читайте на SEEDS. 

“Почалося все з того, що чоловік купив фазана та павича, бо хотів, щоби біля хати “екзотика бігала”, — каже 36-річна Мар’яна, біологиня за фахом. — Птахи нам так сподобалися, що вирішили їх розводити”.

У Вікнянах фермери мають вольєр площею 600 квадратних метрів. У ньому вільно ходять сотні фазанів. А тих птахів, що живуть родинами, тримають в окремих дерев’яних клітках із тонкою сіткою.

“На кожного птаха має бути не менше одного квадратного метра простору”, — пояснює пан Андрій.

Усередині кліток — дерева-сідала заввишки 1,5 — 2 метри. Біля кожної клітки є дерев’яні та металеві жолобки для корму та великі пластмасові напувалки. На долівці у клітках та між ними — дрібний пісок для гігієни та для того, щоби фазани могли його перебирати дзьобами. Міняють пісок раз на два місяці.

“Купувати дорослих фазанів дорого, — розповідає пан Андрій. — Дешевше придбати яйця (від 15 до 170 гривень за штуку), покласти під гуску чи індичку або в інкубатор і через 23 — 28 днів мати пташенят”.

Фазаненята — заввишки 5 — 7 сантиметрів, важать не більше як 50 грамів. У перші дні життя їх треба годувати кожні дві години вареними яйцями, кропивою, сиром, вигрівати спеціальними лампами. Дорослих годують лише 1 — 2 рази на день сумішшю пшениці, зерна соняшнику, меленої кукурудзи, сої. Улітку дають траву. Кілограм суміші коштує 8 гривень. За місяць 300 фазанів з’їдають 1,5 тонни кормів.

У річному віці фазани паруються, самиці починають нестися. За три-шість місяців дають від 10 до 50 яєць. Парування відбувається наприкінці лютого — на початку березня. У цей період самці дуже агресивні й можуть задзьобати один одного. Тому родини фазанів господарі формують восени.

Захаріви продають фазанів для розведення у міні-зоопарки, що біля туристичних садиб. І лише зрідка — на м’ясо.

Птах найдешевшої породи вартує у середньому 250 гривень. Найдорожчих — 2 — 2,5 тисячі гривень. За рік господарі продають 50 — 70 фазанів.

Цінне і фазаняче пір’я. Пір’їна з хвоста королівського фазана коштує 70 — 100 гривень.

SEEDS  за матеріалами Експрес

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!