Садівники Запоріжжя втратили майже весь врожай черешні, абрикосів та слив  

0 1 228

У Запорізькій області України через весняні заморозки повністю загинули суцвіття насаджень ранніх сортів черешні. Про це повідомив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН Андрій Ярмак під час Міжнародної онлайн-конференції “Кісточкові фрукти і covid19: вплив на ціни, виробництво і торгівлю”, цитуючи інформацію, отриману від агронома ТОВ “Аврора” Євгенії Нікітюк.

Конференція була організована Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН (ФАО), Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР) за підтримки Української плодоовочевої асоціації (УПОА), Федерації сільгоспвиробників Молдови FARM і агромедіа-агенції Sapienza.

За інформацією Євгенії Нікітюк, середні сорти знищені заморозками на 95%. Що ж стосується пізніх сортів, то ці втрати оцінити поки що складно – їх період цвітіння ще не закінчився.

В цілому заморозки пошкодили вже більше 70% бутонів кісточкових культур. За відсоток зав’язі, що залишився  садівники борються за допомогою препаратів – добре себе в цьому зарекомендував “Аттонік +”. При цьому, садівник висловила думку, щодо перспектив таких кісточкових культур як ранній абрикос, алича і слива, яких “не буде зовсім, незважаючи на обробки амінокислотами”. Пізні ж сорти сливи, за інформацією Євгенії Нікітюк, пошкоджені на 80%.

При цьому за її інформацією, існує один нюанс – основна загибель цвітіння фруктових дерев зафіксована на висоті до 2 метрів. Вище – потенціал цвітіння значно кращий. При цьому ТОВ “Аврора” в даному випадку врятувала високорослість насаджень.

Щодо перспектив ціноутворення на ринку кісточкових культур Євгенія Нікітюк висловила думку, що невисока ціна в поточному сезоні буде зафіксована на черешню. Це пояснюється тим, що виробники не зможуть сформувати експортні партії через низький урожай цієї культури.

Купівельна ж спроможність на внутрішньому ринку у зв’язку з обмежувальними карантинними заходами дуже знизилася. До того ж, черешня – не основний продукт споживання, відтак попит на неї, за умови високих цін, на думку Євгенії Нікітюк, буде низьким.

Спеціаліст ринку також висловила думку, що 2020 рік буде вкрай важким для виробників кісточкових і тому “завдання – вижити, про розвиток мова навіть не йде”.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!