Садівники України перестали економити на зрошенні та захисті від граду
Ринок диктує нові вимоги та правила гри. Таку аксіому активно втілює в життя садівниче підприємство “Голд Ромі”, яке розташоване в селі Каплівка Чернівецької області України.
Сьогодні компанія має близько 100 га сучасного саду: на шпалері, з крапельним зрошенням, системою харчування, технікою і повністю під укриттям. Компанія була створена Олександром Мигалатюком у 2018 році. Раніше аграрій вже мав 13-річний яблуневий сад.
“Наш сад був заснований з відносно старих сортів, наприклад Айдаред і Чемпіон. Сьогодні це яблуко продається на внутрішньому ринку. Згодом ми перейшли на європейські технології та саджанці. Ринок диктує нові вимоги і правила гри.
Ми багато подорожували по Європі, переймали досвід, впроваджували його у себе, з огляду на місцеві умови. Звичайно, якісна шпалера, крапельне зрошення і укриття – це великі витрати, але одночасно це захист інвестицій і бізнесу”, – розповідає заступник директора компанії “Голд Ромі” Олександр Мігалатюк.
“Всі накривають сади сіткою. Минулий рік яскраво продемонстрував наслідки економії на захисті: град сильно пошкодив урожай, тому його потім було складно реалізувати. В цьому році ми накриваємо всі 100 га інтенсивних садів протиградової сіткою. Фахівці робили розбивку полів через супутник”, – розповідає Олександр Мігалатюк.
Схеми посадки дерев фермери застосували, знову ж таки, закордонного зразка: вони припускають, що на гектар висаджується 4 тис. саджанців яблуні.
Для молодих садів вибрали 10 найбільш затребуваних на міжнародних ринках сортів, серед яких – Фуджі, Гала, Голден, Ред Велокс, Чемпіон, Айдаред і Глостер.
Сьогодні Чернівецька область виробляє третину обсягу українського промислового яблука, і ця продукція не поступається світовим стандартам якості. Адже кліматична зона між річками Прут і Дністер – найкраща в світі для вирощування яблук.
SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!