Садівники із початком війни переходять на нові високоінтенсивні сади та оптимізують виробництво

0 761

З початком повномасштабного вторгнення садівництво в Україні зазнало разючих змін. Спостерігається масове корчування непродуктивних та старих садів – аграрії переходять на нові високоінтенсивні насадження, пише SEEDS

Про це В’ячеслав Поліщук, керівник садівничого напрямку Ukravit, розповів під час конференції: СТАЛИЙ АГРОБІЗНЕС: “ТРАДИЦІЇ.НІШІ.ЕКОПРАКТИКИ. ТЕХНОЛОГІЇ”.

Конференцію організувала та провела агромедіа-агенція Sapienza.media за підтримки профільних асоціацій: Української Плодоовочевої Асоціації – УПОА і Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції.


«Всі ми знаємо, що останні 5 років цінової політики на фрукти практично немає. Українські садівники дуже потерпають від цього – повноцінно розвиватися і вкладати якісь кошти надзвичайно складно.

До того ж протягом двох останніх років відбувається корчування непродуктивних та старих насаджень. Фермерські господарства переходять на нові високоінтенсивні сади. Це сади на підщепі М-9, які швидше входять у плодоношення і забезпечують кращу якість продукції. Так, вони потребують більше витрат під закладання, але це великий потенціал, тому що паралельно відбувається ще й зміна сортового складу», – розповів В’ячеслав Поліщук.

Крім цього керівник садівничого напрямку Ukravit нагадав, що до повномасштабного вторгнення українські ринки були орієнтовані на сусідів, з якими сьогодні ведуться активні бойові дії. Тому цей ринок зник.

Читайте також: Сталий агробізнес об’єднав у Києві аграріїв з усієї України

«Ми мусимо шукати нові шляхи реалізації, а це дуже важко. Багато продукції зараз реалізується в Арабські Емірати, в інші країни. І там ми вже маємо свою нішу. Наші господарства сертифікуються відповідно до Global G.А.Р., – це міжнародна сертифікація, і українська продукція там не просто визнається, а й вважається однією з найкращих за якістю і смаковими властивостями. Тому сортова заміна – це обов’язкова вимога.

Щоб якось збалансувати рентабельність, до структури насаджень вводять ягідні культури, оскільки вони вимагають менше затрат на посадку. Крім того, з «перших грошей» на ягодах можна отримати скоріші прибутки, ніж із багаторічних насаджень. Також здійсниться оптимізація виробництва», – стверджує В’ячеслав Поліщук.



В’ячеслав наголосив, що компанія Ukravit вже понад 24 роки працює пліч-о-пліч з українськими аграріями і пропонує широкий спектр препаратів власного виробництва для захисту і живлення кісточкових, зерняткових, плодово-ягідних культур, а також польових культур.

«В 2024 році ми відновили виробництво фунгіциду на основі дитіанону – Делавіт, який є топовим продуктом для боротьби з первинною інфекцією. Він стійкий до змивання і витримує 10-12 міліметрів опадів, що дуже актуально в наших мінливих кліматичних умовах.

Також на сезон – 2024 у нас виходить новинка – це продукт на основі каптану, який вже невдовзі займе своє місце в системах захисту садів по всій Україні. Фунгіцид забезпечує надійний контроль шкідливих збудників хвороб у плодових насадженнях», – додає В’ячеслав Поліщук.



Загалом портфель компанії Ukravit налічує 178 високоефективних ЗЗР та МКД. Це препарати для захисту культур від шкідників, хвороб і бур’янів; також є лінійка мікродобрив, до складу яких входить понад 20 мікроелементів у хелатній формі й які застосовуються у різні фази розвитку культур. Продукти та системи захисту на їх основі використовуються як малими господарствами, так і агрохолдингами.

«Окрім великого продуктового портфеля, компанія надає комплекс супутніх сервісів. Зокрема, це фінансові інструменти – програми Ukravit Finance та «5-7-9»; також співпрацюємо із Програмою USAID АГРО.    

Наш Ukravit Institute надає широкий спектр послуг для аграрія – дослідження ґрунту, води, ЗЗР та добрив, насіннєвого і рослинного матеріалу, готової продукції, залишкових кількостей пестицидів у різних зразках. А віднедавна компанія запровадила нову послугу – автоматизований відбір ґрунту, який ми здійснюємо за допомогою власної розробки. Це в поєднанні із агрономічним супроводом, який наші фахівці забезпечують по всій Україні, дозволяє надавати клієнту комплексний та максимально якісний сервіс, щоб вирощування культур було продуктивним, а врожай – незмінно якісним», – підкреслив В’ячеслав Поліщук.


Конференція СТАЛИЙ АГРОБІЗНЕС: “ТРАДИЦІЇ.НІШІ.ЕКОПРАКТИКИ.ТЕХНОЛОГІЇ відбулась за підтримки Проєкту розвитку підприємництва для постраждалого від війни населення в Україні “We Prosper”, який реалізується ДОГО “Сільськогосподарська консультаційна служба” та ГС “Бізнес Мережа Сільських жінок” в партнерстві із неурядовою організацією SOCODEVI, що фінансується урядом Канади.

Інформаційну підтримку конференції здійснили провідні аграрні ЗМІ, економічні та аналітичні агенції: Seeds.org.ua, Agroexpert, East-Fruit.com, Interfax, APK-Inform Agency,Agri-gator.com.ua, журналу «Ексклюзивні Технології» (Agrotimeteh.сom.ua), Агробізнес Сьогодні та Агрономія Сьогодні, Мультигалузева платформа «Здорове харчування по-українськи», Платформа «Місія – здоров’я:  разом задля активного довголіття».

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!