Садівники Дніпропетровищини вимагають незалежної перевірки фактів хабарництва місцевих чиновників
До Української плодоовочевої асоціації звернулися чотири садівничі підприємства Дніпропетровщини зі скаргою на свавілля та хабарництво керівників облдержадміністрації Дніпропетровської області, а саме першого заступника В.В. Орлова, директора департаменту економічного розвитку А.Є. Рубана, та начальника Управління агропромислового розвитку Дніпропетровської області Л.М. Клімович.
Вони стверджують, що названі вище чиновники вимагали так звані «відкати» за отримання передбаченої діючим законодавством України компенсації, передбаченої державною програмою “Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників”.
Після категоричної відмови у наданні цих «відкатів» обласною комісією (до складу якої входять А.Є. Рубан та Л.М. Клімович) попередній обсяг компенсації по підприємствах, що відмовилися платити хабарі чиновникам, було встановлено у сумі – 0,00 грн. Це при тому, що із загальної суми фактичних витрат понесених зазначеними підприємствами та наданих до компенсації у сумі 35 146,899 тис.грн без урахування ПДВ (з них 31734,249 тис.грн – фактичні витрати на придбання садивного матеріалу та проведення робіт; та 3412,65 тис.грн – фактичні витрати на придбання техніки механізмів та обладнання).
Підприємства, що звинувачують чиновників у здирництві, відомі в Україні та далеко за її межами, і мають бездоганну репутацію експортерів яблука преміальної якості.
Лист звернення до УПОА підписали ТОВ «Сади Дніпра» (код за ЄДРПОУ 39074389) в особі директора Домашева О.І., ТОВ «ФГ Підгірне» (код за ЄДРПОУ 30260743) в особі директора Рябко А.М., ТОВ «Агронатс-МК» (код за ЄДРПОУ 40695502) в особі директора Макаренко О.Д., ФГ «Агронатс Плюс» (код за ЄДРПОУ 24612624) в особі директора Макаренко Є.О.
Вони закликають УПОА сприяти проведенню розслідування та незалежної перевірки наданих ними документів для компенсації, щоб зафіксувати факт необґрунтованої відмови в наданні передбаченої законом компенсації.
Підприємства, які публічно звинувачують чиновників, тривалий час активно розвивають садівництво в регіоні, щорічно інвестуючи великі обсяги коштів не тільки в найсучасніші сади, але й в інфраструктуру фруктового бізнесу: високотехнологічні сховища, оптичні сортувальні лінії, логістику тощо. Вони щорічно створюють сотні нових робочих місць в сільській місцевості Дніпропетровщини, сприяють стабільності національної валюти, експортуючи продукцію з високою доданою вартістю і забезпечуючи надходження мільйонів доларів валютної виручки для України, постійно підтверджують найвищі міжнародні стандарти безпечності та якості продукції GlobalG.A.P. та покращують репутацію нашої країни, експортуючи яблуко найвищої якості до 20 країн світу!
Завдяки цим підприємствам українське яблуко з’явилося на полицях супермаркетів таких розвинених країн, як Сінгапур, Малайзія, ОАЕ, Катар, Кувейт, Оман, країн ЄС, серед яких Нідерланди, Швеція, Франція, Греція, Іспанія та інші. Вони також експортують яблуко до Великобританії та країн Африки. Завдяки високій якості продукції вищезгаданих підприємств, попит на українське яблуко від інших виробників також постійно зростає, а, за оцінками міжнародного аналітичного проєкту EastFruit, Україна в змозі продавати своє яблуко дорожче, ніж Польща, що дозволяє садівництву розвиватися.
До перевірки на адресу Обласної комісії з прийняття рішень щодо компенсації витрат розвитку галузей садівництва, виноградарства і хмелярства Дніпропетровській області було надано повний пакет документів, які були передбачені Постановою КМУ № 587, що регулює порядок та розмір надання передбачених державним бюджетом компенсації. Підприємства від самого початку діяльності принципово ведуть свій бізнес прозоро і сплачують всі необхідні податки та зі свого боку висловлюють готовність сприяти прозорій перевірці та оперативно надавати додаткову інформацію та необхідні додаткові документи. Також вони висловлюють готовність у будь-який час прийняти виїздні перевірки для доказу понесення фактичних витрат, наведених в документах.
Враховуючи серйозність звинувачень, керівництво УПОА вирішило звернутися до Першого заступника міністра Міністерства аграрної політики та продовольства України Висоцького Тараса Миколайовича з проханням розібратися в ситуації та сприяти відновленню прозорості, справедливості та сприятливого інвестиційного клімату в агробізнесі Дніпропетровщини.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!