Садівник з Хмельниччини зібрав чи не найбільшу у світі колекцію шовковиці
Плодово-ягідний розплідник “Подільська розкіш” що на Хмельниччині знають чи не всі мешканці Кам’янець-Подільського району, а особливо його власника, В’ячеслава Францішка, який має в своєму саду чи не найбільшу у світі колекцію шовковиці.
“Шовковична колекція у мене чи не найбільша у світі, пишаюся нею. Кожного року колекція поповнюється. Є дерева, які коштують по 1000 доларів США за саджанець і більше. Садивний матеріал знаходжу у таких же захоплених цією культурою людей по всьому світу. Надсилають мені живці, буває, саджанці чи насіння.
Основою моєї колекції стали сорти Бабаєвої Галини Іванівни, української селекціонерки з м. Мерефа. До речі, саме з виведених нею сортів шовковиці й почалася моя колекція. Потім посадив сорти з Турції, США, Англії, Прибалтики, Китаю і навіть з Австралії та Нової Зеландії. Останні підростають у горщиках.
У теплу пору року – просто неба, а на зиму ховаю їх у льосі, бо культура південна, теплолюбна, не витримує наших морозів, її треба поступово адаптувати”, – каже В’ячеслав Францішко.
“Усі дерева у шовковичному саду віком до 30 років, я їх формую до розмірів два метри заввишки і два метри у діаметрі, для цього застосовую подвійне обрізування, – продовжує розповідь В’ячеслав Францішко. – Щоб успішно обрізати і тримати дерева у потрібній вам формі, варто вивчити біологію рослини.
Скажімо, обрізування шовковиці триває ранньої весни і продовжується лише літом. Тоді шовковиця працюватиме не наростання деревини, а на плодоношення, 2х2 метри – найбільш зручний розмір дерева для збирання врожаю”.
В’ячеслав Станіславович зазначив, що нині відчувається зростання попиту на саджанці шовковиці. Особливо цікавить наших співвітчизників садивний матеріал виду Morus macroura, плоди якого можуть досягати 25 см у довжину в природних умовах батьківщини цих дерев – у Пакистані, в Україні ж довжина плодів сягає поки що не більше 12 см.
Розповів В’ячеслав Францішко і про ще один різновид шовковиці, який доповнює його колекцію і набуває шаленої популярності на українському ринку. Мова про кудранію, або шовковицю китайську. Зовні вона схожа на полуницю, за що її й називають “полуничним деревом”.
Сортові екземпляри цієї рослини починають активно культивувати садівники-аматори в Україні, хоча у дикорослому вигляді курданія вже пів віку росте на території державного підприємства “Дослідне господарство “Новокаховське”.
Як заробити на нішевих продуктах в Україні? В яке крафтове виробництво доцільно інвестувати і які технології допоможуть зібрати максимальний врожай?
Відповіді на ці питання Ви почуєте від провідних агрофахівців під час Міжнародної конференції:
“Ніші. Технології. Інвестиції” з циклу “Збільшення прибутків в агробізнесі”
від Sapienza.media
28 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ, Київ).
SEEDS.org.ua за інформацією журналу “Овочі та фрукти”
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!