Руслан Сидорович: Законопроект №8121 щодо протидії рейдерству в агросфері зачиняє дуже багато можливостей для шахраїв

0 272

Проблема вчинення рейдерства на підставі підроблених нотаріальних документів та судових рішень потребує вирішення на рівні Кабінету Міністрів шляхом внесення змін до відповідних підзаконних нормативно-правових актів.  Про це заявив народний депутат України, член ради з питань судової реформи Руслан Сидорович в ході виступу на V конференції «Ризики та протидія шахрайству 2019», що була організована компанією «ПроАгро» і відбулася сьогодні в Києві.

«Це є чистої води склад злочину. Що потрібно зробити для того, щоб такі дії були неможливими? Треба щоб особа, яка робить державну реєстрацію автоматично «підтягувала» ці документи або з судового реєстру, або з реєстру вчинення відповідних нотаріальних дій. Тому що в цей реєстр завантажити підроблене судове рішення буде неможливо. І не треба тут говорити про надскладні технічні рішення – в нашій країні достатньо фахівців, які можуть зробити відповідну програму»,- зауважив Руслан Сидорович.

Під час свого виступу народний депутат також розповів й про ситуацію, що склалася з прийняттям парламентом законопроекту № 8121 від 14.03.2018 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству».

За словами Руслана Сидоровича, незважаючи на те, що цей законопроект не вирішує всіх проблем, які існують в цій сфері, але все ж таки він зачиняє дуже багато можливостей для шахраїв.

«Ми стикалися з проблемою, що вигравши суд, під час якого було доведено неправомірну переєстрацію підприємства, починаймо шукати реєстратора, в якого було вчинено неправомірні дії, а його нема. Виявляється, що система зламана таким чином, що Мінюсту залишається лише розводити руками.

Вищеназваним законопроектом ми плануємо покласти відповідальність на Міністерство юстиції, як орган державної влади, який забов’язан забезпечувати державну політику у сфері виконання відповідних судових рішень»,- пояснив він.

Він також розповів, чому  народні обранці досі так і не змогли прийняти цей законопроект.

« У грудні він був підготовлений до другого читання з відповідним рішенням парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин. Документ також містив висновки головного юридичного комітету. Але в момент голосування за його прийняття голова іншого комітету зачитав три сторінки тексту й запропонував їх долучити до фінального тексту законопроекту. В мене просте практичне питання: якщо Ви приходите до нотаріуса підписувати договір, який Вами попередньо прочитаний та проаналізований, а Вам кажуть: давайте я до Вашого договору зачитаю Вам ще свій варіант. Ви будете підписувати такий договір? Питання риторичне. Саме такий законопроект запропонували прийняти нам тоді»,- зазначив Руслан Сидорович.

Він також підкреслив, що з його практики, дуже часто жертвами рейдерства ставали ті господарства, які не вживали достатніх юридичних заходів щодо захисту своїх документів.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!