Розвиток ягідництва в Україні гальмує процедура реєстрації пестицидів

0 283

Українська процедура реєстрації пестицидів гальмує розвиток ягідництва, овочівництва та садівництва. Про це розповів Віктор Фарафонов, директор найбільшого в Україні підприємства з вирощування лохини “Бетек”, що в Житомирській області.

“Ягідну культуру, у тому числі й лохину, дуже складно вирощувати в Україні, оскільки для боротьби з хворобами зареєстрований один фунгіцид, а для захисту від шкідників  немає зареєстрованих інсектицидів.

У нашій державі компанії-виробники пестицидів не хочуть реєструвати препарати на ягодах, бо витрати на ці процедури перевищують майбутні прибутки”, – зауважує виробник, який щодня під час збирання врожаю дає роботу 2,5 тис. людей.

І це велика проблема. Обробляти ягоди від хвороб та шкідників фактично немає чим. Фермер мусить або змиритися із втратами, або застосовувати незареєстровані на вирощуваній культурі препарати.

Це у подальшому тягне за собою проблему із експортом. Наприклад, європейська організація Food Expert не пропускає на свій ринок продукцію, яку обробляли зареєстрованими в ЄС, але не зареєстрованими в Україні препаратами.

Він пропонує вчинити із реєстрацією пестицидів так само, як вчинили у 2016 році із реєстрацією західних ліків, суттєво спростивши та прискоривши цю процедуру.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією AgroTimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!