Розмінування та дефіцит грунтознавців – серед основних викликів відновлення ґрунтів в Україні  

0 84

Під час повномасштабної війни перед агросектором України постала низка викликів, пов’язаних з негативним впливом військових дій на ґрунти. Чималої шкоди завдали і складні хімічні сполуки від здетонованих боєприпасів, і зменшення кількості органічної речовини в ґрунтах, і замінування понад 25% України, пише SEEDS.

До цього додаються ще інші фактори, які аграрним підприємствам потрібно враховувати, щоб у майбутньому мати хороші врожаї, один з яких – наявність кваліфікованих працівників.

Читайте також: Площа деградованих ґрунтів в Україні перевищує 10 мільйонів гектарів

Про це говорили експерти, науковці та лідери ринку в межах конференції “Національний виклик: деградація ґрунтів чи відновлення їх родючості?”, організатором якої стала платформа BTU Soil Health.


«Наразі ми вважаємо імовірно замінованими 138,5 тис. кв. км площі території України. За рік ми повернули майже 40 тис. кв. км земель у користування. У нас є єдині у світі приватні компанії, які займаються розмінуванням. Ми маємо 69 сертифікованих операторів, які можуть проводити розмінування.

23 тис. кв. км – додаткові території, які окрім замінування також значно постраждали внаслідок воєнних дій. Тобто ці території доведеться відновлювати в майбутньому. У цьому процесі важливі синергія та співдія на всіх рівнях: від аграрія, який подає заявку на розмінування, держави, яка це опрацьовує, та бізнесу, який долучається своєю експертизою й науковими напрацюваннями», – розповіла Олена Паренюк, координаторка проєктів пріоритезації в протимінній діяльності Міністерства економіки України.



«За даними Асоціації професіоналів довкілля, за останні 3 роки війни кількість фахівців довкілля, які можуть побачити з усіх боків проблему з ґрунтами й допомогти знайти рішення, скоротилася в 10 разів (не на 10%). Тож ще один важливий виклик, на який потрібно звернути увагу вже сьогодні – дефіцит спеціалістів», – Людмила Циганок, президентка Асоціації професіоналів довкілля PAEW.



«Для відновлення ґрунтів дуже важливе питання  повернення їх якісних характеристик органічної речовини. Разом із нашими колегами-аналітиками ми бачимо, що окрім забруднення ґрунтів контамінантами, надзвичайно сильно страждають саме органічні речовини.

Саме вплив надвисоких температур призводить до практично випаровування органічної складової ґрунту, лишаючи при цьому практично попіл. Відтак один з викликів сьогодення –  відновлення ґрунтів з внесенням достатньої кількості органічних добрив. І запит на це зростатиме щороку», – наголошує Сергій Мельничук, радник головного виконавчого директора МХП з наукових питань, академік НААН України.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!