Родина з Тернопільщини успішно вирощує кавуни на власному городі
Родина Басюків з села Борсуки, що на Тернопільщині, відома на лановецьких теренах вирощуванням екзотичних кавунів. Ростуть полосаті красені на великому городі поблизу їхньої садиби, пише SEEDS.
Наталія і Володя Басюки пригадують, як у перші роки ділилися кавуновою смакотою з місцевими жителями, а пізніше, коли збільшилися врожаї, їх продукцією зацікавилися продавці на ринках сусідніх райцентрів. Цікавляться й тепер.
Цю південну теплолюбиву культуру в селі Борсуки почали вирощувати ще у 50–60 роках минулого сторіччя. Тоді, на подив селян, кавуни прижилися на довгі роки, щедро давали великі смачні плоди, пише видання «Сільський господар».
Майбутні рослини родина Басюків спочатку пророщує у касетах в теплиці. Строки висаджування, розповідають господарі, залежать від погодних умов: за ранньої, теплої весні це може бути початок квітня, а якщо весна прохолодна – пізніше.
Вологу отримують крапельним поливом. Раніше воду брали із криниці, – тепер працює свердловина. Крім цього, допомагає живити ґрунт вологою вода з річки Горинь, яка протікає за кілька сотень метрів від оселі Басюків.
Читайте також: В Україні цього року буде достатньо кавунів, – баштани з’явилися і на Вінниччині
Кавун любить чистий ґрунт, тому малим трактором господарі систематично рихлять площу, та так ретельно, що нема жодного бур’янця. Дотримуються сівозміни. Кажуть, що найкраще кавун росте після злакових культур.
У спеціальному підживленні цих рослин нема потреби, адже ґрунт тут багатий на гумус, а коріння кавуна сягає в глибину до двох метрів, розповідають господарі. Насіння купують випробуване, надійне для своєї місцевості. Цьогоріч висіяли сорти Крісбі ранній, Продюсер та Корістан середнього дозрівання. Пізніх сортів не садять, оскільки вони не встигають дозріти.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!