Родина фермерів з Житомирщини виробляє з власної лохини сік і сухе варення

0 117

В селі Костівці Брусилівської громади фермер Павло Збінський разом зі своєю родиною вирощує на 50 сотках землі дві тисячі кущів лохини дев’яти різних сортів. Урожай родина здає у магазини та переробляє на сік і варення, пише SEEDS

Вирощуванням лохини Павло Збінський почав займатися 11 років тому. Каже, що проблем зі збутом не має.

“В липні розпочався збір ягід лохини ранніх сортів. Місяць реалізації, може трішки більше, тому що ми частково її переробляємо. Проблем із збутом немає, але тільки завдячуючи тому, що ягода смачна, і наш покупець нам довіряє. З року в рік довіра покупця робить свою справу”, — розповів фермер Суспільному.

Читайте також: Буферні зони – природній біозахист для фермерського поля

Збирають лохину поступово — залежно від її дозрівання. Аби на врожай не налітали птахи, над кущами протягують захисну сітку.



Зі слів доньки Павла Збінського Анни, свіжі ягоди лохини вони постачають у магазини, а також переробляють на сік і варення. Але варення не звичайне, а сухе.

“Дрібніша ягода, яка теж солодка, залишається і з неї ми робимо лохиновий сік. Він зберігає свої корисні властивості і його можна споживати упродовж року. Окрім цього, ми робимо сухе варення з лохини.

За смаком воно нагадує звичайне варення, але за формою більше схоже на цукерочку. Воно спочатку приварюється, а потім дегідрується — прибираємо зайву вологу, і за рахунок цього воно трішки схоже на ізюм. Особливо його полюбляють діти”, — каже Анна.


Фото: Суспільне Житомир

Після збору ягід кущі лохини обробляють від шкідників, підкислюють ґрунт та вносять в нього калійні добрива. Окрім цього, рослини треба обрізати і підв’язувати.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!