Родина фермерів вирощує неподалік від Дніпра екзотичні овочі броколіні та артишок
Дедалі більше українців вирощують на своїх ділянках екзотичні овочі. Із незвичними для України рослинами полюбляють експериментувати і брати Іван, Руслан та Максим Павліки, що живуть у селищі Царичанка Дніпропетровської області, пише SEEDS.
Насамперед ґазди привезли з Нідерландів якісні саджанці. Там же проходили стажування, отримували консультаційну підтримку. Багато обладнання купували за кордоном, дещо розробляли самотужки.
«Родинну справу започаткували 2019 року. Підкинув ідею наш знайомий, який свого часу займався спаржею. Він же й допоміг із посадковим матеріалом. Ми були далекі від сільського господарства, тому вирішили, що це буде легко», — розповів Максим Павлік Високому Замку.
Нещодавно фермери придбали спеціальні холодильники, в яких продукцію можна зберігати упродовж місяця. Як відомо, сезон згаданої культури доволі короткий, завершується уже в червні.
Читайте також: Розорювання схилів України: як запобігти деградації ґрунтів
Аби й надалі мати роботу, торік ентузіасти почали вирощувати ще й артишок. Цю рослину наразі не часто зустрінеш на наших полях, та й у продажу (якщо і є на прилавках, то зазвичай — імпортна).
Цьогоріч брати вирішили продовжити експериментувати з іншими городніми екзотами. Такою є капуста броколіні, котра лише з’являється на ділянках експериментаторів. Це — гібрид броколі та китайського різновиду цього овоча, який уперше був виведений 1993 року в Японії.
У рослини невеликі суцвіття і витягнуті стебла з дрібними листочками. Її ще можна охарактеризувати так: зверху броколі, знизу спаржа. Усі частини їстівні як у сирому, так і в приготованому вигляді.
Перший урожай очікується у серпні. Збиратимуть його, коли суцвіття сягне 15 см. Сезон триває півтора місяця, поряд зі зрізаними пагонами виростають нові. Господарі сподіваються, що броколіні, як і аспарагус, теж стане у нас популярним.
А ще брати мають намір зробити поле відкритим для туристів, як це практикується в Європі. Тобто гості зможуть відпочити і припасти для себе свіжу продукцію.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!