Ринок землі не можна відкривати в час панування повного беззаконня
Продаж землі не дасть нічого хорошого звичайним українцям – в реальності її через велику кількість ФОПів скуплять крупні агрохолдинги та транснаціональні корпорації. Таку думку в інтерв’ю для SEEDS висловила голова Асоціації тваринників України та голова ГО “Народний союз” Ірина Паламар.
– Чи настільки “страшний” ухвалений Радою земельний закон, як то стверджують чимало охочих?
– Дехто певен, що через низку обмежень все не так погано, як пишуть песимісти. Усі ці обмеження існуватимуть лише на папері. Вже зараз можна назвати десятки “відносно чесних способів”, як казав класик, їх обійти.
Відомо, що в Україні великі компанії формуються із маси ФОПів, аби зекономити на податках. Те саме буде із купівлею землі начебто 100 га в одні руки. В реальності ж земля через велику кількість ФОПів буде скуплена крупними агрохолдингами, олігархатом та транснаціональними корпораціями.
Відкриття ж ринку землі для юридичних осіб прийдеться саме на той момент, коли наша економіка сягне дна, й Україна змушена буде торгувати своїми земельними активами.
– Наскільки справедливе припущення деяких песимістів, що бідні власники паїв продадуть їх за копійки? Що землю купуватимуть через підставних осіб?
– Майже щомісяця ми чуємо про випадки рейдерського захоплення підприємств! В ситуації панування повного беззаконня, не можна відкривати ринок землі. Звичайно, за таких умов – відсутності конкуренції та корупційного свавілля – паї продаватимуть за копійки.
Їх скуповатимуть дрібні спекулянти, які потім перепродаватимуть землю по декілька разів соросівським транснаціональним компаніям і т.п.
Продаж землі не дасть нічого хорошого звичайним українцям. Ми все втратимо.
У фермерів немає грошей, аби зараз купити землю, тим паче, запропонувати за неї високу ціну. Їм навіть посіятись сьогодні нема за що! За чинним податковим законодавством, дрібний фермер платить податків майже половину від свого доходу!
Раніше фермери отримували хоч якесь відшкодування за сільгосптехніку, будівництво та реконструкцію тваринницьких комплексів, на генетику. В цьому році скасували абсолютно всі програми держпідтримки аграріїв.
Також фермерам сьогодні масово відмовляють у кредитуванні. І навіть не пільговому (7%, як обіцяла влада), а у звичайному – під 20%.
Мало того, цьогоріч прогнозується рекордна посуха, яка вже почалася. Фермери кажуть про катастрофічний неврожай, посіви вже постраждали через брак вологи. Цей факт, помножений на економічну кризу, загострить питання продовольчої безпеки на найближчі роки.
Тобто, саме зараз фермер опиняється найбільш вразливим і незахищеним. То хіба він зможе конкурувати з агрохолдингом чи іноземною корпорацією, в яких мільярди?
– Чимало підводних каменів бачать експерти у схваленому Радою ринку землі, однак найбільше обурення викликало те, КОЛИ САМЕ ухвалили закон: посеред ночі ще й під час карантину. Як виставитесь до цього Ви?
– В цьому нічого дивного. “Слуги народу”, а по суті – прислужники транснаціонального капіталу та олігархату, разом із такими ж, як і вони, слугами міжнародних фондів – партіями “ЄС”, “Голос”, – свідомо обрали момент, коли вони можуть ухвалювати зрадницькі щодо нації законопроекти, знаючи, що ніхто не зможе їм чинити опір.
У країні карантин, паралізована робота транспортної інфраструктури, існує заборона на публічні зібрання – а значить, фермери не зможуть зорганізуватися на акції протесту.
Ситуація з пандемією також перетягнула на себе акценти і в інформаційному полі. Вся увага наляканого епідемією населення сьогодні зосереджена на захисті здоров’я та подоланні коронавірусу, тож люди зараз менше переймаються подіями на політичній арені.
Розрахунок влади на те, що ухвалення антинародних законів люди проковтнуть непомітно. Звичайно, це абсолютний злочин – ухвалювати доленосні для нації закони, коли в країні карантин!
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!