Ринок VS Супермаркет: де зірки зазвичай купують сезонні фрукти

0 197

Серпень звично радує багатством вибору сезонних овочів і фруктів. Але коли зникає питання «що купити?», залишається одвічне – «де купити?». У бабусі в переході, у знайомого продавця на ринку або все ж у найближчому цілодобовому супермаркеті? Як з’ясувалося, з подібними питаннями стикаються не тільки прості українці, а й зірки українського шоу-бізу.

DILEMMAPARTY-група:

Майстер: Взагалі, я не часто купую овочі й фрукти. А якщо беру, то на вулиці в наметах. Там можна спокійно вибрати, немає великої кількості людей. При виборі, як не дивно, звертаю увагу обов’язково на охайність продавця або продавчині, чистоту її рук.

Джей: Однозначно – на ринку! Там набагато більший вибір, ніж в супермаркетах, і можна знайти все, що потрібно! Погано одне – що на ринку тільки «кеш».

Ніка: А я купую фрукти в супермаркеті! Він прямо під будинком, а ось ринок – далеко. Фізично не вистачає часу, щоб доїхати до нього. У супермаркеті влаштовує все – і асортимент, і ціна.

БОГДАН ЮСИПЧУК, актор, модель, телеведучий, Містер Україна і найкрасивіший чоловік планети за версією міжнародного конкурсу Mr. Sea World:

Як правило, купую сезонні фрукти й овочі в супермаркеті. Виключно через постійну зайнятість. А супермаркет – це поруч і цілодобово! Але намагаюся як мінімум раз на тиждень вирватися на ринок і купити щось “домашнє”. Адже я з маленького містечка Косів в Івано-Франківській області. Звик до домашньої їжі, до натурпродукту, так би мовити. Хоча не зовсім вірю, що на ринках все ось це “домашненьке” таким є по факту. Потрібно знати “перевірених людей” і бути в них “своїм” клієнтом!

Gena VITER, співак, телепродюсер і телеведучий:

Купувати люблю ягоди у бабусь, які виростили їх своїми руками. Але якщо немає можливості купити в господинь, то заїжджаю до торгового центру. Зізнаюся, не дуже люблю заморожені або оброблені ягоди і фрукти, тому що половина корисних якостей при неправильному заморожуванні втрачається. Я і сам вирощую деякі ягоди в заміському будинку, зараз як раз в розпалі сезон малини. У цьому році в мене гарний урожай!

EDGAR & EMMA, дует:

Едгар: Я дуже рідко купую фрукти в супермаркеті. Там немає того вибору, який мені потрібен. І, як правило, я натрапляю на «пластмасові» фрукти. Тому зазвичай я кожен вихідний їду на ринок і купую фрукти. Якщо дуже смачні, можу навіть ящик купити. Ну і звичайно найголовніше на ринку – це можливість поторгуватися! Питання не в грошах, а важливий саме процес … Дуже часто я зустрічаю там продавців-вірмен, тоді й торгуватися не доводиться: як земляку вони мені самі знижку роблять, іноді таку, що я задаюся питанням, чи заробляють вони взагалі ?!

Емма: А я в дитинстві мріяла продавати на ринку фрукти й овочі, мені здавалося це весело. Зараз, звичайно, я вкрай рідко там буваю. Усі фрукти купую в супермаркеті. Комфортно і тепло, можна вибрати в будь-якій кількості й ніхто не пропонує взяти більше. Найчастіше купую яблука, банани, гранати. Найскладніше вибрати гранат. Але мама навчила, що чашечка у зрілого плода повинна бути сухою, червоною та розкриватися, а хвіст стиглого плода не повинен бути зеленим.

ТЕТЯНА ГОНЧАРОВА, телеведуча:

Фрукти й овочі, переважно, ростуть у мене на дачі, тому особливої ​​потреби купувати їх немає. У цьому році, наприклад, великий урожай помідорів. 93 куща я посадила власноруч! А кілька років тому була така кількість яблук, що я в буквальному сенсі зібрала тонну врожаю й здала її за копійки, аби вони не гнили у мене під ногами.

З ягід я віддаю перевагу лохині. Причому саме тій, яка росте на Волині. Кращої лохини вам ніде не знайти!

Я живу в центрі Києва і навколо, звичайно, багато лоточників з фруктами й овочами, але якість продуктів не найкраща. У цьому сенсі дуже виручають фермерські ярмарки. Нещодавно на одному з таких ярмарків купила персики. Вони коштували дорожче за звичайні, але таких персиків я ніколи не їла у своєму житті! Смак дивовижний. Дуже вдячна продавцеві, що вмовив мене їх купити.

ОЛЕКСАНДР БАРЛЕБЕН, співак:

Моє дитинство пройшло в невеличкому містечку на Житомирщині, то ж вдома сезонних фруктів і ягід завжди було вдосталь. Після переїзду в Київ і далі намагаюсь не зменшувати кількість спожитих сезонних вітамінів, вони невід’ємна частина мого здорового харчування. За браком часу можу купити фрукти, ягоди у супермаркеті, але їх якості та смаку я не дуже «довіряю». Намагаюсь не зраджувати традиції фруктових закупок на вихідних. Щотижня я купую по декілька кілограмів домашніх овочів та фруктів, за роки вже з’явилися постійні «постачальники».  Та звісно, найсмачніші сезоні смаколики (яблука, груші, виноград, полуниці, чорниці і т.п.) приїжджають до мене з домашнього саду. Саме їм відаю перевагу влітку та заморожую про запас на зиму.

ALEX PEAKMAN, співак:

Овочі й фрукти найчастіше купуємо на ринку. У супермаркеті, мені здається, дорожче і якість не завжди найкраща. За вибір продуктів у нашій сім’ї відповідає мама, тому що я собі не довіряю в цьому, іноді можу не відрізнити гнилого від стиглого. Найбільше люблю черешню – у сезон можу за раз хоч кілограм з’їсти!

Коментує директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) КАТЕРИНА ЗВЄРЄВА:

Споживання плодоовочевої продукції в Україні зростає щороку, що само по собі робить все більш актуальною тему якості придбаної споживачами продукції.

Тут варто сказати, що якщо раніше в Україні існував стійкий міф про те, що покупка в бабусі, яка торгує фруктами й овочами уздовж узбіччя дороги, є більш безпечною з точки зору якості продукції, то поступово споживач змінює свою думку. Частково, людей до цього підштовхує зміна споживчих смаків. Першочерговими вимогами до продукту сьогодні є краса, смак і зручна упаковка. Все це пропонують, як правило, торгові мережі, які співпрацюють безпосередньо з виробниками.

Що ж стосується безпеки, то супермаркети висувають свої вимоги до безпеки продукції при укладанні контрактів на поставки з виробником плодоовочевої продукції, вимагаючи наявності в останнього відповідних сертифікатів. Крім того, у торгових мережах існують свої лабораторії, де продукція проходить контроль якості перед тим, як буде розміщена на полицях супермаркету. Зрозуміло, таку організацію системи контролю якості плодоовочевої продукції важко уявити на стихійному ринку.

Поступово це усвідомлюють споживачі, які вже сьогодні готові платити більше за якісний і безпечний продукт.

SEEDS.org.ua за матеріалами Agri – Gator 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!