Рибна галузь України лежить на дні і покривається мулом чиновницької некомпетентності

0 1 525

Не так давно Україна входила до п’ятірки лідерів держав рибного промислу, сьогодні ж 85% рибного ринку – імпортна продукція. Про це SEEDS  розповів голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

«Ще зовсім недавно Україна входила до п’ятірки лідерів держав рибного промислу. У нас було 238 рибодобувних сейнерів океанічного промислу, з яких 70% були судна-заводи.

До 2003 року українські рибалки вели промисел по всьому світу. Україна видобувала понад 1 млн. 100 тис. тонн водних біоресурсів.

Сьогодні 85% рибного ринку України – це імпортна продукція.

Такий стан справ загрожує Продовольчій безпеці країни в цьому сегменті. З року в рік імпорт зростає. Він витісняє вітчизняну продукцію з прилавків, чим вбиває цілу галузь», – говорить голова Асоціації рибалок України.



«Таке відчуття, що вітчизняну рибну галузь «програли в карти». Останнім часом до неї ставлення за залишковим принципом. Чиновники і різні «експерти», котрі не відрізняють щуку від карася, намагаються диктувати їй умови, за якими вона повинна жити. Це призводить до її ще більшого падіння.

Галузь лежить вже на дні і покривається мулом чиновницької некомпетентності – з гіркотою кажуть рибалки.

З незрозумілих причин її два роки тому з кров’ю вирвали з аграрного міністерства і приєднали до Мінекології.

І ось тепер виникає законне питання, а яким «боком» до вітчизняного рибного промислу, тим більше океанічного (який здійснюється за десятки тисяч кілометрів від кордонів країни) Мінекології», – цікавиться Олександр Чистяков.

«Мало того, що в даному міністерстві повністю відсутні фахівці в цій галузі, так ще й завдання перед рибодобувною промисловістю і Міністерством з охорони навколишнього природного середовища стоять абсолютно різні. Адже першочергове завдання рибалок – це наповнення продовольчого кошика якісним рибним продуктом вітчизняного виробництва, від якого залежить Продуктова державна безпека в цьому сегменті.

Але, чомусь якісь «гарячі» голови вирішили перевести Державне агентство рибного господарства України з Міністерства аграрної промисловості в Мінекології. В результаті на Чорному та Азовському морі загальний вилов впав майже в чотири рази», – нагадав голова Асоціації рибалок України.



«Виникає питання, а хто відповість за мільярдні збитки, завдані державі внаслідок раптових, необдуманих рішень, результатом яких стала спроба з’єднати те, що не поєднується. Хто відшкодує збитки, завдані рибалкам і їх сім’ям?

Завдяки цим експериментам в 2020 році вітчизняна рибна галузь виловила водних живих ресурсів більш ніж на 16 тисяч тонн менше ніж роком раніше. 16 мільйонів кілограм рибної продукції не потрапило на стіл українців.

І це при тому, що рибна галузь країни і так знаходиться в жалюгідному стані і вимагає для свого відновлення самовідданої праці професіоналів всі 24 години на добу.

Єдиний промінчик надії у рибалок з’явився на те, що в новоствореному реанімованому Міністерстві аграрної промисловості підняли питання про перехід рибної галузі з далекого їй міністерства назад додому до аграріїв.

Але, як видно, цей перехід не буде легким, так як «екологічні» чиновники мертвою хваткою вчепилися в рибний промисел, і не бажають його віддавати. Тому без втручання рибальського спільноти це питання буде не просто вирішити», – додає Олександр Чистяков.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!