Регенеративне землеробство – адаптація використання пестицидів і добрив

0 538

Виснаження грунтів через ірраціональне землекористування, надмірна розораність земель, зміна клімату, хімічне забруднення – всі ці чинники обумовлюють деградацію земель і швидке зниження їх родючості.

Рішенням може стати вже визнане в світі регенеративне землеробство, яке допомагає адаптувати сільське господарство до нових економічних реалій і кліматичних змін.

Про це розповів Денис Радюк, голова правління естонської компанії “GreenClinic LifeScience Global OÜ”, представником якої в Україні є компанія «Грінклінік Лайфсайенс Україна».

За словами Дениса Радюка, термін регенеративного (відновного) сільського господарства визначає комплексну практику ведення сільського господарства, яка дозволяє підвищувати продуктивність і прибутковість агробізнесу через відновлення підвищення якості грунту на індустріальному рівні, незалежно від масштабу виробництва.

«Метод заснований на давніх землеробських традиціях і використовує сучасні дослідження і світові інновації. Система регенеративного землеробства не тільки покращує якість грунтів, але й як результат – збільшує біорізноманіття, підвищує стійкість до кліматичних змін.

В основному практика включає переробку сільськогосподарських відходів і внесення компосту. Система регенерації спроектована таким чином, щоб максимально використовувати наявні цикли харчування, корисні організми і природні засоби боротьби зі шкідниками», – розповів Денис Радюк.

Які головні принципи регенеративного землеробства?

Перш за все – «нульова» або мінімальна обробка грунту. Родючість ґрунтів підвищується за рахунок усунення непокритою поверхні під інсоляцією через застосування покривних культур або, так званої, індустріальної полікультури, в ході якої за рахунок покритого грунту контролюється випаровування і температура поверхні, і як наслідок – найкраща адаптація до зміни клімату.



До того ж, до основних принципів регенеративного фермерства відносяться: «правильні» сівозміни; застосування компосту, сидератів, гумусу і тваринного перегною; застосування біодобрив і біопрепаратів.

На думку голови правління “GreenClinic LifeScience Global OÜ”, регенеративне сільське господарство допускає можливість застосування пестицидів і агрохімікатів – звичні пестициди і добрива цілком припустимі, хоча і небажані.

На відміну від органічного землеробства, яке відкидає внесення будь-яких агрохімікатів в грунт, регенеративне землеробство допускає їх використання, щоправда, в певних межах. В ідеалі їх використання повинно бути мінімізовано. Якщо господарство вже використовує традиційні пестициди і хімікати, але хоче перейти на відновне землеробство, то перехід повинен бути поступовим, щоб зменшити можливі економічні втрати.

Проте, як стверджує Денис Радюк, всупереч побоюванням виробників агрохімікатів, відновне землеробство не ліквідує ринок пестицидів і добрив, а лише змусить його істотно трансформуватися: старі ринки адаптуються, а застарілі – закриються.

На зміну агрохімікатів прийдуть препарати нового покоління, а також біологічні препарати, компости, корисні організми, зокрема, комахи. Адже сама ідея регенеративного господарства передбачає раціональність і мінімізацію використання пестицидів і агрохімікатів.



Денис Радюк також висловив думку про те, що деякі з традиційних препаратів слід заборонити на законодавчому рівні. «Застосовуючи пестициди і агрохімікати, ми шкодимо біорізноманіття. Прикладом може бути зменшення популяцій медоносної бджоли, джмелів і інших запилювачів, а також дощового хробака», – зазначив експерт.

Підвищення якості грунтів неможливе без комплексного дослідження причин, що обумовлюють їх «хворобу» (функціональний дисбаланс і порушення процесів) або виснаження. Внаслідок змін клімату, втрати вологи і ерозії, в грунті можуть бути відсутніми або ж бути присутніми лише в мінімальній кількості необхідні мікроорганізми.

За словами Дениса Радюка, якщо певні мікроорганізми відсутні, необхідно, перш за все, зрозуміти причину: чи є у них середовище та харчування, іншими словами – чи є їм де жити і чим харчуватися. Необхідно стежити за температурою поверхні грунту, вологістю, працювати з газообміном, щоб досягти тієї мікрофлори, яка дозволить правильно переробляти рослинні залишки, продовжуючи і прискорюючи процес грунтоутворення, а також підвищуючи біодоступність поживних речовин для рослин.

«Естонська компанія з українським корінням «GreenClinic LifeScience» є світовим лідером в області комплексного профілювання біорізноманіття грунтів за власною технологією. Ми пропонуємо найбільш системний підхід, адаптований до реалій і щоденним потребам аграріїв, незалежно від того, використовують вони традиційну технологію або регенеративную.

Ми перевіряємо не тільки грунт, але і мікробіом самої рослини, роблячи тотальний скринінг пошкоджених рослин. Таким чином, фахівці аналізують причини виникнення захворювань і дають рекомендації щодо їх лікування або профілактики.

Залежно від мікробіологічного профілю грунту компанія порадить культури, сорти та гібриди, які будуть краще «себе почувати» на конкретних угіддях, і ті засоби захисту рослин, які по спектру точно відповідають наявним патогенам. Це дозволить уникнути зайвих витрат через неефективні виробничих рішень», – резюмував фахівець.

 

SEEDS.org.ua за інформацією AgriGator

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!