Равликова ферма: інвестиції в виробництво можна повернути навіть за сезон

0 2 201

Равликові ферми почали з’являтися в Україні лише кілька років тому, однак вже зараз їх налічується понад 500 – маленьких і великих з власною переробкою та експортом за кордон.

Продають равликів українські фермери переважно в Європейський союз. Це основна можливість заробити, адже культура споживання такої продукції на внутрішньому ринку надзвичайно низька, і великих надій на її поліпшення виробники поки не мають.

Однак вже настільки активний експорт дає можливість прогнозувати, що кількість равликових ферм в Україні зростатиме, щонайменше до 1500, а то і 3000. Так вважає співзасновник фермерського господарства “Равлик 2016” та переробного підприємства Ukrainian Snail Holding Сергій Данилейко.

За останні роки його компанія допомогла відкрити 81 ферму з вирощування молюсків і працює над запуском ще 30-ти в 2020-му році. Також “Равлик 2016” продав першу в Україні франшизу на равликову ферму потужністю виробництва 50 т в рік.

“Найголовніші труднощі, з якими стикаються молоді фермери на старті равликового бізнесу, – це те, що їм дали неправильну інформацію про технології вирощування”, – розповідає Сергій Данилейко.

На його погляд, за знаннями слід звертатися до фахівців, які прийшли в цей бізнес років 6-10 тому і встигли на практиці відпрацювати всі тонкощі нішевого виробництва.

Мінімальні інвестиції в равликовий бізнес Сергій Данилейко оцінює на рівні €15 тис. У перший рік за рахунок вкладень фермер купує основні засоби, будує базу по репродукції, вирощування молюсків.

На другий і наступні роки основними витратами буде заробітна плата і корм для равликів. На їх частку доведеться 25-30% в загальній структурі витрат.

“Найважчий етап – три місяці репродукції, коли недосвідчений фермер бере ікру у равлики. Це дуже відповідальний час, коли можна допустити найбільше помилок”, – говорить фахівець.

До слова, сам “Равлик 2016” повернув інвестиції в виробництво за сезон. Зараз прибуток ферми зріс на 300-400%.

На глобальному ринку равликів зараз спостерігається дефіцит. Хоча кількість ферм в тому ж Євросоюзі досить висока – до 3 тис., а за неофіційними даними, і до 10 тис. ферм в кожній країні.

Для збуту равликів на експорт компанія відкриває власні склади в європейських країнах. Один з таких розташований в Іспанії під Барселоною. Також йдуть переговори про відкриття складів в Італії і Португалії.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією AgroPortal

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!