Раціон тільних корів та його вплив на приплід і продуктивність після отелення

0 827

За три тижні до отелення, сухостійних корів переводять на спеціальний раціон – це допомагає підготувати тварин до наступної лактації. Важливо, щоб після отелення вони були в належному фізичному стані – ані занадто гладкими, ані занадто худими. Деталі читайте на SEEDS.

Корів класифікують за жировим покривом у зонах стегон і хребта, вгодованість визначають у балах від 0 до 5. Для сухостійних корів раціональним є діапазон від 3 до 3,5; для тварин перед отеленням – від 3,25 до 3,75.

Починається лактація, і протягом 6-8 тижнів корова повертається до позитивного енергетичного балансу. Годівля перед отеленням дозволяє коровам адаптуватися до раціону, який вони отримуватимуть у наступний період, а також уникнути проблем із обміном речовин.

Раціони у передпологовий період повинні містити вітамін Е (від 800 до 1000 МО на корову на добу) та вітамін А (50 000 МО на корову на добу) для уникнення стресу.

Крім того, коригування складу мінералів може бути корисним в обмеженні молочної лихоманки та набряку вимені. Належний баланс нутрієнтів у раціоні під час отелення необхідний для запобігання молочної лихоманки та гіпокальціємії, а також поліпшення здоров’я корови та її здатності до продукування молока.

До необхідних мікроелементів належать натрій, калій, хлор, магній і сірка. Вони входять до складу сполук, які являють собою комбінації сульфату кальцію, сульфату амонію, сульфату магнію і хлористого амонію в дозуванні 200 г для корови на добу.

SEEDS за матеріалами AgroDay

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!