Прозорість та контроль в бізнесі – додаткові гроші для українських аграріїв

0 187

Аграрний ринок тільки на шляху до повноцінної конкуренції. Щойно цей період розпочнеться фермерам доведеться заощаджувати і отримувати конкурентну перевагу за рахунок більш ефективних бізнес процесів.

Про це розповів Олексій Гладишев, CEO компанії «Новітні індустріальні рішення», під час плодоовочевої open space конференції «ПЛІДНИЙ 2022: РИНКИ. ТЕХНОЛОГІЇ. НІШІ», організаторами якої виступили агромедіа-агенція Sapienza та Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

«Сьогодні ринок АПК тільки починає свій розвиток, але з часом, коли почнеться вагома конкуренція, потрібно буде заощаджувати і отримувати конкурентну перевагу за рахунок більш ефективних бізнес процесів. Зараз про це ніхто не думає. Однак з часом за такою системою доведеться працювати всім аграріям, не залежно від бажання.

Ще в 2009- 2012 роках це зрозуміли дистриб’ютори, і тепер майже всі їх компанії мають розвинену інфраструктуру і сучасне програмне забезпеченням. На черзі підприємства АПК», – вважає Олексій Гладишев.

Процес управління ланцюгами постачання складається з багатьох частин: закупівля, транспортування до місця виробництва, виробництво, переробка, складування та відвантаження з складів. Однак розумне використання такого процесу дозволяє заощадити чимало коштів, які згодом можна використати для більш нагальних потреб аграріїв.

«Головна мета кожної фірми – отримання прибутку. І зараз всі намагаються заробляти більше. Це правильно, однак в процесі заробітку втрачається акцент на тому, що зекономлена гривня – це також зароблена гривня.

Інвестиції в інфраструктуру дають саме ці можливості – заробити на економії. Завдяки вдосконаленням інфраструктури ви менше втрачатимете, а це дуже важливо для створення системного бізнесу. До того ж ви будете менш залежними від коливань ринку», – акцентує увагу CEO компанії «Новітні індустріальні рішення».

За словами експерта, перше, з чого починаються зміни – усвідомлення нинішньої ситуації та пошук шляхів до вдосконалення та розвитку.

«Ми допомагаємо підприємствам аграрним, виробничим чи дистрибуційним зрозуміти для початку, де вони знаходяться зараз. Виявити шляхи розвитку і можливості покращення виробничого процесу, виходячи з того, скільки ви можете виробляти продукції впродовж року.

Ми вміємо робити інжинірингові проекти, які дозволяють учасникам ринку АПК правильно спрогнозувати і побудувати бізнес, інвестувати в інфраструктуру та програмне забезпечення, задля того, щоб не тільки зберегти свою продукцію, а й отримати можливість реалізовувати її впродовж всього року», – розповідає Олексій Гладишев.

Для початку слід зрозуміли скільки потрібно інвестицій ведення бізнесу. Також варто дослідити наявні можливості, цілком можливо, що у вас вже є потрібні ресурси, але ви ними не користуєтесь.

Далі настає час планування стратегічної мети на найближчий період, розробки інфраструктурних змін та підрахунків загального бюджету, додає експерт.

За словами Олексія Гладишева, компанія «Новітні індустріальні рішення» вже не перший рік працює з підприємствами аграрного спрямування. Серед найвідоміших партнерів – підприємство «Сандора» та Житомирський маслозавод (Торгова марка «Рудь»).

На рахунку компанії чимало реалізованих проєктів, на прикладі яких можна побачити справжню ефективність проведеної роботи. Зокрема Олексій Гладишев розповів про один з готових проектів, метою якого було збільшити вдвічі пропускну здатність, забезпечити можливість обробки будь-якої продукції та прозорість кожної операції.

«Об’єкт знаходиться на півдні України. Це був старий занедбаний капітальний склад 10000 кв.м, робоча висота 6 м, з напольним зберіганням продукції. Ми виконали проектування «to be» і зробили певні інфраструктурні зміни: впровадили програмне забезпечення, яке дозволяє приймати, розміщувати відбирати та розвантажувати продукцію, а також організували прозорість по кожній операції.

Далі ми спостерігали за успіхом нашого клієнта впродовж кількох років. За цей час замовник на 100% досяг своєї мети. Як бонус відкрились нові перспективи, з’ясувалось, що з новим програмним забезпеченням, вони мають можливість надавати свої послуги навіть стороннім організаціям. А це додатковий заробіток», – акцентує увагу Олексій Гладишев.

Для системного бізнесу дуже важливо побудувати базис який можна змінювати під умови того чи іншого бізнесу. За розумного планування можна забезпечити можливість обробки сільгосппродукції цілодобово впродовж всього року, забезпечити прозорість кожної операції, вважає експерт.

«Сьогодні свій бізнес системно, на жаль, ніхто не будує. Приблизно 99% аграрних підприємців живуть сьогодні і тепер, не маючи планів. Максимум, на підприємстві є бухгалтерський облік, однак звідки надійшла продукція і куди її відвантажили… Такі записи ведуть далеко не всі.

Але саме ці процеси потребують змін, які зроблять роботу аграрія не тільки простішою, але й більш ефективною», – наголошує Олексій Гладишев.

Саме задля цього ми розробили просту та, водночас функціональну систему обліку врожаю для виробників плодоовочевої продукції. Вона контролює всі етапи від поля до складу.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!