Проєкт «Сімейні молочні ферми» сприятиме зростанню виробництва молока в Україні

0 925

«Сімейні молочні ферми» – перший в Україні інвестиційний проект, що розвиває індустрію сімейних молочних ферм. Понад 50 сімейних ферм вже долучились до проєкту з 2017 року і ще понад 200 – в черзі. Проєкт вже залучив понад $2 млн інвестицій, отримав грант від урядів Канади та Швеції, а до 2027 року планує об’єднати 5000 сімейних молочних ферм по всій Україні та зайняти 10% ринку молока.

Такими амбітними планами поділився Михайло Корилкевич – засновник проєкту «Сімейні молочні ферми» під час торгового майданчику «Ніші. Технології. Інвестиції», що відбувся в рамках виставки «ІнтерАгро». Організатором торгової платформи виступила агромедіа-агенція Sapienza за підтримки Київського контрактового ярмарку. Партнери заходу – компанії «НІКО» та Mzuri.

Михайло Корилкевич розповів, що ідея започаткувати цей проєкт народилась після того, як він особисто вивчив аналогічний досвід на кращих сімейних фермах Німеччини, США та Канади.

«Передумовою створення нашого Проєкту стало понад 15-річне падіння виробництва молока в Україні, в першу чергу за рахунок зменшення молока від населення. Окрім того, за даними Продовольчої і Сільськогосподарської організації ООН  до 2030 року світове споживання молока збільшиться на 250 млн тонн.

Україна входить в ТОП 5 країн світу з потенційно найкращою собівартістю виробництва молока. Тобто потенційно ми могли б не лише підняти споживання внутрішнього ринку молока, але й стати вагомим світовим гравцем»,- зазначив Михайло Корилкевич.

 


Михайло Корилкевич підкреслив, що Проєкт не є бізнесом з розвитку окремих ферм – передусім, він створює екосистему, що складається з багатьох елементів, а в його розвитку зацікавлено  багато сторін. Наприклад, власники сімейних молочних ферм зацікавлені у збереженні робочих місць в селі – адже це значить, що чоловіки та дружини будуть працювати вдома, з своїми сім’ями, а не на заробітках.

У свою чергу, молокопереробним підприємствам сімейні молочні ферми допомагають  вирішити проблему дефіциту сировини. Для успішного розвитку проєкту розвиваються такі напрямки, як кормовиробництво та нетельне господарство, для підняття професійності сімей створено сучасний Консультаційно-навчальний центр.

Фінансування проєкту здійснюється з різних джерел: компанією-ініціатором, грантами від урядів Канади, Швеції, допомогою від молокопереробних заводів та інших зацікавлених сторін. Нещодавно команда надала можливість долучення до проекту приватним інвесторам, що зробило його унікальним не тільки для ринку молока, а й для всієї агропромислової індустрії.

Важливо пам’ятати, що проєкт – це більше, аніж просто спроба збільшити виробництво молока. Ті, хто приєднується до наймасштабнішого в Україні проекту з імпакт-інвестування, розвивають національну економіку, змінюють ставлення до фермерства та сімейного бізнесу.



На сьогодні проєкт «Сімейні молочні ферми» об’єднує понад 50 сімейних молочних ферми в 7 західних регіонах країни, і нові ферми відкриваються майже щотижня. Учасники проєкту постачають сировину восьми молокозаводам, а ще з трьома ведуться відповідні перемовини.

«Проєкт по створенню сімейних молочних ферм стрімко розвивається. До 2027 року в рамках проєкту плануємо збудувати 100 кластерів, що об’єднають понад 5 тис. сімейних молочних ферм.  Це забезпечить 10% українського ринку, що зупинить падіння виробництва молока в Україні та зніме питання імпортозалежності країни»,- резюмував Михайло Корилкевич.

 

SEEDS.org.ua за інформацією  AgriGator

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!