Проєкт ФАО з покращення доступу українського агробізнесу до експортних ринків високо оцінили в Уряді

0 576

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України надіслало лист на адресу керівництва Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), в якому високо оцінює роботу Інвестиційного департаменту Організації та висловлює подяку за значний внесок у розвиток міжнародної співпраці та зміцнення торгівельних зв’язків України з іншими державами.

“Діяльність Інвестиційного департаменту ФАО в Україні в рамках “Проєкту покращення доступу українського агробізнесу до експортних ринків” сприяла розвитку агропродовольчих ланцюгів, розширенню доступу українських виробників продовольства до міжнародних ринків збуту, підвищенню рівня продовольчої безпеки в Україні та світі”, – йдеться у листі за підписом заступника Міністра Тараса Висоцького.

У профільному міністерстві також вважають, що реалізація значної кількості проєктів в Україні за підтримки Інвестиційного департаменту ФАО дозволила зміцнити експортний потенціал України, сприяла нарощуванню агропродовольчої торгівлі, просуванню української продукції за кордоном та диверсифікації експорту.

“Організація тренінгів для українських експортерів продовольчої продукції сприяла підвищенню обізнаності бізнесу щодо можливостей доступу до міжнародних ринків та отриманню необхідних навичок для ефективного просування продукції на зовнішніх ринках. Підсилення спроможності реалізації експортного потенціалу особливо важливо для малого та середнього бізнесу, який лише розпочинає експортну діяльність чи освоює нові ринки”,- зазначили у МЕРТ.

Крім того, як зазначається у листі, організовані за участі Інвестиційного департаменту ФАО торгівельні місії для українських виробників аграрної та продовольчої продукції (зокрема,виробників кондитерської та плодоовочевої продукції, а також меду) сприяли зміцненню міжнародних торгівельних зв’язків України та формуванню позитивного іміджу української продукції за кордоном, а також дозволили українським компаніям напрацювати корисні контакти в перспективних для експорту країнах.

Також у МЕРТ підкреслили, що заходи реалізовані Інвестиційним департаментом ФАО дозволили не лише розширити географію експорту української продукції, а й сприяли підвищенню рівня комунікації, міжнародної співпраці та зміцненню міждержавних дипломатичних зв’язків.

“Дуже приємно, що наші зусилля помітив не тільки український бізнес, від якого ми регулярно отримуємо подяки, але й Уряд. Не зважаючи на те, що Проєкт вже завершився, наші партнери – галузеві асоціації, зараз мають всі необхідні інструменти, щоб успішно продовжувати експансію українських продуктів з високою доданою вартістю на ринках інших країн світу, адже ми ніколи не робили за них всю роботу, а концентрувалися на передачі їм знань та досвіду”,- говорить Андрій Ярмак, керівник Проєкту та економіст інвестиційного департаменту ФАО.

“Проєкт покращення доступу українського агробізнесу до експортних ринків” – це спільний проект ФАО та Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), в рамках якого було проведено унікальні фундаментальні дослідження пріорітетних країн для експорту українських продуктів, багато тренінгів для галузевих асоціацій та представників агробізнесу і кілька десятків успішніх торгових місій до країн Південно-Східної Азії, Близького Сходу, США та ЄС.

Діяльність Проєкту мала на меті показати приклади найкращих підходів до оперативного аналізу перспектив експорту окремих товарів і перспектив в експорті окремих компаній та передати максимальну кількість досвіду з успішного просування продукції галузевим асоціаціям України. Проєкт співпрацював з плодоовочевими, органічними та бжолярськими асоціаціями та об’єднаннями, а також з асоціаціями “Укркондпром” та “Борошномели України”.

“Дуже приємно, що наші підходи зараз дуже активно беруть на озброєння навіть представники тих асоціацій і галузей, що не брали участь в проєктах та тренінгах, але вивчали їх з наших публікацій.

Я вважаю, що Україна знаходиться лише на початку шляху розвитку експорту несировинних продуктів харчування, і для успіху на цьому шляху потрібно максимальне об’єднання окремих галузей, які і далі вважають один одного конкурентами і дуже важко йдуть на співпрацю.

Цю ментальність потрібно змінювати, адже окремим компаніям пробитися на полиці супермаркетів багатих країн буде дуже важко і навіть економічно недоцільно. Саме тому, до речі, ми приклали стільки зусиль в рамках інших проектів для оновлення кооперативного законодавства України”,- додає Андрій Ярмак.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією  UkraineFood.org

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!