Проблеми з електропостачанням негативно вплинуть на процеси тривалого зберігання агропродукції – фахівець

0 198

Можливість закладання овочевої продукції на зберігання додає гнучкості виробничим процесам. Тримаючи продукти у сховищах, фермери можуть самостійно визначати, коли та в яких об’ємах здійснювати їхню реалізацію. Це забезпечує збут продукції за максимально вигідними для аграріїв цінами. Крім того, закладання на зберігання – це необхідний процес і для переробних підприємств, які мають потребу у якісній продукції протягом усього року. На цьому акцентував увагу директор компанії «Толсма Технік» Олесь Капітанчук у коментарі для SEEDS.

Він зазначив, що при наявності вже 300-500 т продукції фермеру необхідно облаштувати сучасне сховище, обладнане за сучасними стандартами.

«Українські виробники забезпечені різними потужностями для зберігання продукції – від 300 тонн до кількох десятків тисяч тонн. Якщо фермер має менше продукту, то ми можемо порадити як зберегти продукт із мінімальними витратами. Проте таке рішення буде менш ефективне у порівнянні із сучасною автоматичною системою управління, яка працює цілодобово та без вихідних», – говорить Олесь Капітанчук.

За його словами, придбання якісного комплексу для закладання продукції на зберігання є рентабельною інвестицією. Так, наприклад, комплект вентиляційного обладнання з автоматичною системою управління на 1000 тонн картоплі контейнерного зберігання буде коштувати сьогодні біля 55-60 тис. євро.

Читайте також: Овочесховище можна порівняти з банком, куди аграрії фактично складають свої гроші: ТОП-10 цитат Олеся Капітанчука  

Закладання продукції на зберігання не втратило свою актуальність і в умовах воєнного часу. Проте проблеми з електропостачанням можуть негативно відобразитися на вищевказаних процесах. Тож фермерам потрібно потурбуватися про придбання такого обладнання, яке б могло впоратися з викликами сьогодення.

«У сучасних комп’ютерах клімат-контролю можна налаштовувати час, коли система буде працювати. Тобто можна, наприклад, «дозволити» їй виконувати роботу тільки в нічні години, коли навантаження не електромережі не таке велике», – розповідає Олесь Капітанчук.

Проте, не дивлячись на всі виклики часу, Олесь Капітанчук радить фермерам максимально попіклуватися про забезпечення тривалого зберігання продукції. Це дозволить постачати споживачам якісну продукцію в необхідних об’ємах та, відповідно, отримувати гідні прибутки.

«Велика кількість продуктів псується від зберігання в неналежних умовах. Всі ми знаємо, наприклад, ситуацію в картоплярстві, де, відповідно до офіційної статистики, українці споживають тільки третину від всієї вирощеної продукції. Нехай друга третина йде на насіння, а от що трапляється з рештою… питання», – додав він.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!