Прибуткова ферма у місті: як вирощувати мікрозелень?
Якщо раніше мікрозелень використовували лише для прикрашання страв, то зараз вона стала повноцінним інгредієнтом в кулінарії. Особливо цей продукт популярний серед прихильників здорового харчування, адже у мікрогріні сконцентровано удев’ятеро більше поживних елементів, ніж у звичайних овочах чи салатах. Створити підприємство, що спеціалізується на вирощуванні мікрозелені можна навіть на обмеженій площі – ось чому це може бути варіантом для міського фермерства, повідомляє SEEDS.
Важливо не плутати просто пророщене зерно з мікрозеленню. Мікрогрін – це паростки рослин, яким від 7 до 20 днів. Цикл виробництва продукту порівняно невеликий, що збільшує рентабельність такого бізнесу.
Для догляду для за вертикальною фермою не потрібно добрив, врожай не залежить від змін погоду та не боїться шкідників.
“Ми створюємо ідеальні умови для вирощування мікрогріну. Завдяки автоматизації процесів (контроль рівня вологості, освітлення, температури та ін.) контролювати роботу теплиці досить легко”, – говорить власник ферми з вирощування маленької зелені Кирило Ханіс.
Існує більш ніж 60 видів мікрогріну. Її вирощують із насіння пшениці, соняшнику, гороху, амаранту та інших культур. Стебла рослин мають бути світлого кольору, а листя – яскравого, насиченого кольору. Такі візуальні характеристики свідчать про те, що зелень зростала в належних умовах.
Читайте також: Корейці вирощують овочі під землею
Задля економії простору міську ферму з вирощування мікрогріну можна облаштувати навіть під землею. Наприклад у Сеулі (Південна Корея) облаштували таке господарство на станції метро. Площа вертикальної ферми там складає близько 400 квадратних метрів – це самі теплиці та приміщення для фасування продукції. Загалом на Metro Farm вирощують 30 сільськогосподарських культур – від мікрозелені і пророщених зерен до квітів та салатів.
SEEDS за матеріалами Ранок з Інтером
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!