Прибутки українських виробників молока зменшилися на 9,2%

0 86

За минулий місяць Індекс прибутковості виробництва молока (УМІ) зріс на 10,5%. Це перший позитивний результат за весь 2021 рік, повідомляє SEEDS.

У цілому 2021 рік був невдалим для виробників молока, оскільки ціни на якісне молоко за перші 6 місяців року практично не змінювались. Це трапилось вперше з початку спостережень, зазначає економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Індекс прибутковості зріс, порівняно з показниками червня, оскільки корми для ВРХ дещо подешевшали (на 7,4%), а молоко гатунку екстра подорожчало на 2,4%. Утім, якщо порівнювати з показниками липня минулого року, то ситуація погіршилась.

“Липень 2021 приніс нашим виробникам молока на 9,2% менше прибутків, ніж липень 2020 і менше, ніж будь-який інший липень за останні 5 липнів, крім липня 2018, коли ситуація була ще гіршою. Перші 7 місяців 2021 року дозволили нашим молочникам заробити на 28,2% менше, ніж рік тому за той самий період. І взагалі, поки що це найгірший рік за останні 5 років! Гірше з прибутками були лише в 2016 році”, – зазначає Андрій Ярмак.

Читайте також: Сире молоко подорожчало на 2%: чого чекати далі?

Що ж до прогнозів щодо подальшого розвитку молочної галузі, то економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН говорить: “В серпні, як правило, УМІ стабілізується після зростання в липні. На світовому ринку, переважно, теж все було стабільно, з незначною тенденцію до послаблення цін. Тому вплив зовнішнього фактору буде мінімальним”.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!