Правильна обрізка яблуні — запорука високого врожаю
Для успішного плодоношення яблуні одним з основних агрозаходів є правильна обрізка дерева. І з початком весни саме час для обрізки. Як це зробити правильно – читайте на SEEDS.
На частку яблук припадає 70% від усіх вирощуваних фруктів і ягід в Україні. В 2018 році урожай яблук був рекордним, але як відомо кожному фахівцю – після врожайного року буде неврожайний. І не тому, що якісь вищі сили так захотіли. А тому що, якщо в один рік дерево всі сили спрямовує на максимальний урожай, то наступний піде на зміцнення самого дерева, його коріння, відповідно врожайність буде менше. Незважаючи на таку закономірність, у професійних господарствах такої проблеми не існує, бо вона вирішується шляхом регулювання навантаження для кожного дерева. Тому у промислових садах періодичності не існує.
Ріст дерева починає сповільнюватися приблизно на п’ятий рік після посадки. Тому виникає необхідність у спеціальній обрізці, яка буде стимулювати утворення потужних пагонів, так званих обростаючих гілок. Вони будуть здатні витримати велику кількість плодів. Така обрізка проводиться у весняно-літній період. Схема обрізки на плодоношення може бути наступною.
В перший рік у березні-квітні потрібно провести обрізку однорічного бокового приросту на чотири бруньки. Влітку з бокового приросту з’являться 1-2 пагони з верхівкових бруньок, а нижні ростові перетворяться в квіткові. На другий рік, також у березні-квітні, необхідно провести обрізку бокової гілки на квіткову бруньку. На третій рік обрізки бокова гілка почне плодоносити. З 4-5 квіток кожної бруньки в нормальних умовах зав’язується один плід. Якщо дерева підживлювати, за зав’яззю буде формуватися нова квіткова брунька. Вже на четвертий рік почнеться утворення обростаючих гілок. Їх потрібно періодично проріджувати для запобігання загущення. Видаляють найслабші плодові утворення і ті, що розташовані на нижній частині гілок.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!