Постать Петра Прокоповича, українця, який винайшов рамковий вулик, увіковічили у музеї
Рамковими вуликами користуються донині бджолярі усього світу. Однак мало хто знає, що винайшов цю систему наш видатний земляк Петро Прокопович. Саме він був винахідником рамкового вулика, основоположником доцільного бджільництва та першої в Європі школи пасічників. Нещодавно його постать була відтворена у музеї “Становлення української нації”, пише SEEDS.
“Петро Прокопович – українець який перший у світі, винайшов систему закритого вулика. До цього бджіл обкурювали і вбивали для того, щоб дістати мед. Найкращі, наймедоносніші бджолині сім’ї знищувалися задля того, щоб люди змогли дістати мед”, – розповіла в коментарі для SEEDS менеджер зі зв’язків з громадськістю музею “Становлення української нації” Діана Груць.
Перший у світі розбірний рамковий вулик Петро Прокопович створив у 1814 році. У вулику вчений виділив рамку як самостійну частину житла бджіл. Завдяки цій новизні бджолярам стало доступним безперешкодне дослідження бджолиної сім’ї і за необхідності активне втручання на хід її розвитку. Найважливіше, що така будова вулика дозволила вилучати мед не винищуючи димом бджіл.
В 1828 році Прокопович заснував школу пасічників в рідному селі – Митченках на Чернігівщині, а з 1830 році перевів її на хутір Пальчики, куплений спеціально для цієї мети. За 53 роки існування школи її закінчило понад 700 кваліфікованих пасічників.
“В нас є величезна низка видатних українців. Всіх неможливо вмістити. Десять тисяч музеїв таких треба, що вмістити всіх відомих українців. А скільки відомих українців є в Канаді, в Америці.
Наші найвідоміші хірурги – вони зробили величезні відкриття. Серед них чимало і наших відомих сучасників, які роблять такі космічні операції, що ні один хірург в світі ще не зміг це перевершити”, – додає Діана Груць.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!