Порятунок рядового фермера: чи зможуть вижити самотужки дрібні підприємці українських сіл

0 524

Працювати на власній землі. Цим живе переважна більшість мешканців українського села. Однак сьогодні малі сімейні фермерські господарства – найвразливіша категорія, вважає директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва, пише SEEDS. 

Кілька місяців тому в Україні запрацював новий Закон «Про сільськогосподарську кооперацію», який Парламент ухвалив ще влітку. Законом урегульовано всі ключові питання створення та діяльності сільськогосподарських кооперативів в Україні в єдиному законодавчому акті.

Однак на думку Катерини Звєрєвої, самотужки, без державної підтримки, дрібні фермери можуть опинитися у доволі непростому становищі.



«Найвразливіші категорії – це малі сімейні фермерські господарства. Для того, щоб вони мали доступ до державної підтримки, фермери мають діяти у правовому полі, інтегруватися у сучасний комерційний ринок. А також кооперуватися.

Щоб українська продукція була конкурентоспроможною на внутрішньому та зовнішніх ринках, необхідно забезпечити професійний процес вирощування, збору, доробки та зберігання продукції. Один невеличкий фермер власними силами це зробити не зможе», – вважає фахівець.

«Для розвитку галузі в Україні потрібно в селах або районах, що спеціалізуються на вирощуванні однієї, двох або трьох культур створювати інфраструктуру з доробки продукції. Під такі проєкти залучати підтримку з боку держави, користуватися можливостями програм компенсацій на техніку, посадковий матеріал та ін.

Ми очікуємо рішення Аграрного комітету ВР у лютому щодо держпідтримки галузі», – зазначає Катерина Звєрєва.



Напередодні нового, 2021 року, аграріям України нарахували майже 4 млрд грн фінансової підтримки – що становить 99,3% всіх коштів. Таку максимальну ефективність маємо вперше за останні роки, повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

«Також цього року був підтриманий законопроєкт 3295, який удосконалює державну підтримку аграріїв, розширює коло потенційних отримувачів підтримки у сфері органічного виробництва, аквакультури, овочівництва, ягідництва, козівництва, зрошення, запровадження можливості підтримки виробників, які постраждали внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

«Документ визначає принципи, на яких надається державна підтримка – прозорість, публічність, цільове використання наданих коштів», – додав Тарас Висоцький.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!