Порох з одеської бавовни можна отримати не раніше, ніж через три роки

1 4 465

Цієї весни на Одещині стартував експеримент з вирощування п’яти сортів бавовника. Серед галузей, у яких планується використовувати вирощену сировину, виробництво вкрай необхідного зараз пороху, пише SEEDS.

Але чекати, що зібраний врожай відразу відправлять на завод з виготовлення зброї, – марно. Про це розповів керівник безпекових програм центру глобалістики «Стратегія XXI» Павло Лакійчук.

«В довгостроковій перспективі оптимістично, втім чекати, що ми от зараз розпочнемо виробництво українських порохів це буде занадто оптимістично. Єдиний в нас завод, який виробляв не порох, але речовини для зарядів, для твердопаливних пакетів, ракетного озброєння, це був Павлоградський хімзавод. Він, ну м’яко кажучи, дуже постраждав в ході російського вторгнення, бомбардувань і навряд чи він відновить свою роботу», – розповів фахівець Українській Службі Інформації.

За його словами, навіть якщо вдасться запустити сільськогосподарське виробництво порохової бавовни, то далі постає питання хімічного виробництва порохів з цієї бавовни. Тобто це знов ж таки має бути завод.

Читайте також: В Україні частково відновили бронювання від мобілізації

На його думку, для України потрібна взаємодія з іноземними партнерами. Поки що своє обережне бажання взяти участь у такій співпраці виказав німецький концерн Rheinmetall.

«Це великий концерн¸ виробник зброї, і це було б дуже круто. Але навіть якщо ми підписуємо угоду – це будівництво завода, це налагодження технологічних процесів, це щонайменше роки три. У нас війна, а це три роки ще на запуск такого виробництва, тому в найближчий час українських снарядів, на українській бавовні очікувати й годі», – окреслив перспективи Павло Лакійчук.



Щодо варіанта виробляти нітроцелюлозу з української сировини на іноземних заводах, то тут теж не все так легко. Для порохових заводів, зав’язаних на своїх концернах, пріорітет номер один – забезпечити відповідною сировиною свої заводи з виробництва снарядів. А замовлення зі сторони йдуть в довгу чергу. Тож проблематично знайти вільні потужності.

До того ж, нітроцелюлоза – це вибухонебезпечна речовина. Організація її транспортування потребує значних витрат. Тому виробляти в Україні початкову сировину, переробляти її за кордоном на сировину для боєприпасів, повертати назад і споряджати в боєприпаси може виявитися дуже нерентабельною справою.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Корогод Володимир пише

    Посіяли, пропололи, поливали, викохували, зібрали… Й викинули?.. Прометея, котрий бачив, що буде ЗАВТРА на Україні, на жаль, не видко!..

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!