Порічки – незаслужено забута ягода українських плантацій
Порічки червоні та білі не є новинкою для північних регіонів України і були відомі нашим предкам ще з ХІ століття. Наразі ягоди порічок здебільшого використовують у вигляді продуктів переробки, що є неабияким плюсом у достроковому плануванні плантацій.
Хоча площі сучасних насаджень цієї культури є незначними і складають близько 7-8% від насаджень смородини чорної. В останні роки все ж спостерігається поступове підвищення зацікавленості порічками не лише серед садівників-аматорів, а й на професійному ягідному ринку.
Перевагою червоної смородини є термін експлуатації насаджень. За умови високого рівня агротехніки, продуктивний період плантації порічок сягає 15 років, що в 1,5-2 рази перевищує цей термін у таких поширених культур, як смородина чорна та малина.
Крім того, порічки є більш посухо- та жаростійкою культурою, аніж смородина чорна. Висока продуктивність, адаптивність до певних кліматичних умов вирощування, зимостійкість, невибагливість до ґрунтів, стійкість до основних хвороб пожвавлюють зацікавленість до червоної смородини серед виробників ягідної продукції.
Сучасні сорти порічок вітчизняної та зарубіжної селекції відкривають нові можливості для створення високопродуктивних насаджень цієї цінної культури, із застосуванням екологічно безпечних технологій вирощування і механізованим збором урожаю.
Сортове різноманіття порічок є досить великим, оскільки селекція ведеться у різних країнах. Здобутком вітчизняних вчених є 17 сортів порічок, які занесені до “Державного реєстру сортів, придатних до поширення в Україні”, та ряд елітних гібридних форм, що знаходяться на різних етапах досліджень.
В Україні врожай порічок здебільшого реалізовується на свіжому ринку. Проте споживання їх у свіжому вигляді є досить обмеженим, оскільки серед населення популярніші суниця, малина, лохина. Здебільшого ягоди порічок використовують у вигляді продуктів переробки.
SEEDS.org.ua за інформацією Ягідник
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!