Попит на свинину в Україні перевищує пропозицію
Нині в Україні попит на свинину перевищує пропозицію, а щодо сала, – тим паче. Внутрішні виробники не виготовляють необхідного обсягу продукції, тому Україна давно імпортує сало з європейських країн, пише SEEDS.
Про це розповів експерт і практик галузі свинарства Артур Лоза. На його думку, Україна практично втратила свої традиційні сальні породи свиней, селекція вже тривалий час зміщується в бік вищої м’ясності.
Водночас, за його словами, на виробництво одного кілограма м’яса потрібно практично утричі менше кормів, аніж на виробництво сала такої ж ваги. Отже, сало мало б коштувати втричі дорожче. Насправді ж воно обходиться покупцям значно дешевше.
Читайте також: Через рік всі неоформлені земельні паї перейдуть у власність громад
До 1990-х років в Україні нараховували понад 20 млн голів свиней, а виробництво свинини в забійній вазі становило 1,66 млн тонн на рік. Кількісно це значно більше від нинішнього обсягу, проте ефективність виробництва тоді була невисокою.
«Свинарство України завжди було розділене на два сегменти: промислове й присадибне — велику кількість свиней утримували одноосібники, за радянських часів питома вага їх становила 30%. Практично повна руйнація галузі, що відбулася у 90-ті роки, передусім стосувалася промислового сектора, в якому поголів’я зменшилося в рази», — розповів Артур Лоза в інтерв’ю для видання Growhow.
Він додав, що обсяги присадибного виробництва теж дещо поменшали й вирівнялися з промисловими. На початку 2000-х років кількість домашніх тварин навіть випереджала поголів’я на фермах.
Коли ж почалося поступове відродження галузі, виробники, котрі реконструювали або будували підприємства, здебільшого інвестували в імпортовану генетику, оскільки племінну справу в Україні не вели й генетичне покращення не відбувалося. У минулому ж десятиріччі відбулася своєрідна експансія закордонного свинарства — поширення нових методів вирощування свиней на теренах України.
Запрошуємо фахівців аграрного бізнесу взяти участь у Відкритій Міжнародній конференції: СТАЛИЙ АГРОБІЗНЕС: “ТРАДИЦІЇ.НІШІ.ЕКОПРАКТИКИ.ТЕХНОЛОГІЇ”
Конференція відбудеться 14.02.2024 в рамках виставки “АГРОВЕСНА“ о 12:00 у Київському МВЦ.
УЧАСТЬ БЕЗКОШТОВНА ЗА УМОВИ ПОПЕРЕДНЬОЇ РЕЄСТРАЦІЇ
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!