Попередній аналіз ґрунту є запорукою вдалого бізнесу для фермера перед укладанням договору про оренду землі

0 212

Не укладайте договір оренди землі, поки не зробите аналіз ґрунту. Ви повинні розуміти, який перед вами грунт, чи підходить він взагалі для вирощування овочів. Можливо, необхідно провести попередні заходи щодо меліорації, з підбору попередника, щоб після ефективно займатися вирощуванням овочів. Про це говорить агроконсультант, відомий спеціаліст в Україні Зіновія Єлінська, з якою звіряють агрогодинники великі аграрні підприємства.

– Результат аналізу ґрунту повинен бути додатком до договору оренди землі, – вважає агроном. – Дуже раджу, тому що ситуація в сільському господарстві в питаннях землі така: ви берете ділянку, виконуєте заходи щодо поліпшення родючості, робите грошові вкладення, але тут з’являється холдинг, який може заплатити більше за оренду, і з вами розривають договір, а ділянку передають в оренду на більш вигідних умовах. Щоб себе убезпечити, в договорі обов’язково повинен бути пункт про відновлення родючості та про компенсацію всіх витрат щодо поліпшення родючості ґрунту в разі дострокового розірвання договору. Хоча б раз на два роки, а краще щороку, робіть аналіз ґрунту та прикладайте його до договору оренди землі. У вас повинен бути початковий аналіз ґрунту та кінцевий на момент розірвання договору. Це буде ваша страховка від несподіваного розриву договору.

Зіновія Єлінська закликала сільгоспвиробників обов’язково вести книгу історії поля або паспорт поля. Такий документ – це хороший заділ на майбутнє для планування робіт, ви завжди зможете подивитися та згадати, які вносили засоби захисту рослин, які культури чергували.

Другий важливий момент, на який звернула увагу сільгоспвиробників Зіновія Єлінська – необхідність робити аналіз води, яку ви плануєте використовувати для поливу. Дуже часто господарства, які мають вже великий досвід, не враховують цей аспект.

– Наведу приклад, в одному господарстві на розсаді з’явилися ознаки фізіологічних порушень. Виявилося, полив роблять з нової свердловини, яка знаходилася недалеко від старої. Аналіз води показав, що перевищення хлору в 130 раз, натрію в 97 разів, – каже агроном. – Ще один мій клієнт став поливати овочі в теплиці водою з нової свердловини, почалися проблеми. Перевірили воду, показник електропровідності виявився 6, 8, при нормі до 1, це максимальна межа. Я кажу, будуйте санаторій. Такою водою можна людей лікувати, але для овочів вона не підходить.

SEEDS.org.ua за матеріалами UHBDP

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!