“Подоїти” равлика: скільки коштує дорогоцінний слиз

0 953

Сьогодні равликові ферми є в усьому світі, зазвичай їх вирощують як страви до столу. Задля дорогоцінного слизу   їх тримають переважно в Таїланді. Та не в Україні. А дарма – справа ця надзвичайно прибуткова.

Равлики, що сьогодні використовують тайською компанією Phatinisiri Thangkeaw колись були головним ворогом місцевих рисівників, які ненавиділи молюсків, що пожирають ніжні пагони рису.

Якщо раніше фермери збирали равликів, щоб втопити в річці, тепер вони поставляють їх для розведення в компанію. Там равликів тримають на органічній дієті з гарбуза і огірка, щоб отримувати цінний слиз, багатий колагеном. Тисяча равликів приносить дохід від 320 до 650 доларів на місяць.

Одна з більш ніж 80 ферм в провінції Накхон Найок, працює на світовому ринку “равликової косметики” вартістю в 314 мільйонів доларів, згідно з даними дослідницької групи Coherent Market Insights.

Дорогоцінний слиз видобувається з залоз равлики, коли на молюсків капають водою з піпетки.

Сира форма слизу поставляється тайській косметичній корпорації Aden International в Корею і США під брендом Acha, а також йде на продаж у вигляді сухого порошку за ціною 1,8 мільйона бат (58 200 доларів) за кілограм. Золото в даний час коштує 46 300 доларів за кілограм.

У порівнянні з китайським равликовим слизом, одержуваної від одного равлика кожен день, тайський продукт коштує дорожче, тому, що “доїння” проводиться не щодня, а три рази в тиждень, що дозволяє молюскам накопичити більше цінних речовин. Тому слиз китайських равликів продається по 80 000 бат (2600 доларів) за кілограм.

Слиз равликів вважається відмінним засобом для зменшення зморшок, загоєння ран і підходить для лікування сонячних опіків. Колаген і еластин — інгредієнти равликового слизу — можуть зробити шкіру більш пружною, запускаючи процеси регенерації.

Компанія Phatinisiri Thangkeaw зазначає, що за два роки конкуренція значно зросла, а фермери, які пропонують равликів, непогано заробляють, продаючи зібраних на полях шкідників за ціною від 25 до 30 бат (близько 1 долара) за кілограм.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Агро-Центр

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!