Податки в Україні зростуть вже у листопаді

0 44

Закон про історичне підвищення податків, який 28 листопада підписав президент Володимир Зеленський, було опубліковано у газеті “Голос України“, пише SEEDS.

Про це повідомив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев. Він додав, що зважаючи на термін публікації закону, він набуде чинності вже з 29 листопада.

“Таким чином, ВЗ за новою ставкою має бути утриманий лише за 2 дні листопада. Щодо ФОП, ми внесли відповідну поправку, згідно якої зобов’язання зі сплати ВЗ за новими ставками для них будуть діяти з 1 січня 2025 року, якщо правка наступного тижня буде підтримана ВР. Переконаний правка буде підтримана”, – додав нардеп.

Читайте також:  Дорадництво – важлива ланка між фермерами та світовими інноваціяПрезентація результатів дослідженнями і сталими екопрактиками

Зокрема підвищення податків включає такі зміни:

  • Підвищення військового збору із зарплат фізосіб (включно з учасниками режиму “Дія.Сіті”) з 1,5% до 5% – з дати набрання чинності законом. Виняток – військовослужбовці (залишиться 1,5%).
  • Збільшення з 1 січня 2025 року військового збору за іншими доходами громадян (крім зарплат) з 1,5 до 5%.
  • Введення військового збору у розмірі 10% від мінімальної зарплати (зараз – 800 грн) для фізосіб-підприємців першої, другої та четвертої груп.
  • Введення військового збору для ФОП третьої групи на суму 1% від доходу.
  • Підвищення ставки податку на прибуток за 2024 рік для банків із 25 до 50%. Оскільки вони вже сплатили податки за старою ставкою за більшу частину цього року, новий податок вводиться ретроспективно (заднім числом).
  • Підвищення ставки податку на прибуток для небанківських фінансових установ (крім страхових компаній) з 18% до 25% з 1 січня 2025 року.
  • Введення щомісячних авансових платежів з податку на прибуток для АЗС: 30, 45 чи 60 тис. грн за кожну станцію, залежно від її типу. Сума переплат не враховуватиметься для зменшення податкових зобов’язань у майбутньому.
  • Введення авансового внеску з податку на прибуток для пунктів обміну валют у розмірі 700 євро за кожен пункт обміну у Києві, 600 євро – у містах із населенням понад 50 тис. євро. осіб, 200 євро – для інших населених пунктів.
  • Введення мінімального податку на землю у розмірі 700 грн. та 1 400 грн. за гектар.
  • Введення щомісячної звітності з ПДФО, військового збору та єдиного соціального внеску з 1 січня 2025 року. Раніше у Верховній Раді це пов’язувалося із запровадженням “економічного бронювання”, але зараз ця норма необхідна для моніторингу відповідності заброньованим новим вимогам .
  • Звільнення “національного кешбеку” від оподаткування ПДФО та військовим збором у 2024-2025 роках.
  • Підвищення ренти на видобуток щебеню, глини, граніту та піску – не менше 5 дол. за тонну.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!