Після втрати Каховської ГЕС найпершим на півдні України відновиться виробництво овочів та фруктів

0 3 560

Знищення Каховської ГЕС нанесло суттєвий удар по сільському господарству півдня України. Однак після звільнення все можна буде відновити за рахунок зрошення, а найшвидше це вдасться зробити тим фермерам, які вирощують овочі та фрукти, пише SEEDS.

Таку думку в ефірі Українського радіо висловив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО)

«За кількістю опадів на півдні України, цей регіон можна віднести до пустель. Південь України в значній мірі залежить від зрошення, оскільки регіон є надзвичайно посушливим і без зрошення аграрне виробництво в ньому буде дуже обмеженим. І воно буде обмежуватися культурами, які є посухостійкими, неінтенсивними.

Умовно кажучи: один рік є врожай, інший – врожаю немає. Я не думаю, що це підходить (аграріям – ред.)

Є й другий аспект. Звичайно, річкова вода є найкращою, найдешевшою альтернативою для зрошення. Але є також підземні води. Вони також значною мірою залежать від річок», – вважає Андрій Ярмак.

Читайте також: Сучасні насосні системи та невеликі ставки зможуть вирішити проблему зрошення після підриву Каховської ГЕС

За його словами, наявність греблі також позитивно впливала на доступність і якість підземних вод в цьому регіоні. Водночас знищення ГЕС нанесло суттєвий удар по сільському господарству півдня України.

«Я думаю, що стосовно овочів та фруктів, після звільнення від загарбників, його можна буде відновити швидше, ніж виробництво зерна, олійних культур і т.д.

Тому, що овочі і фрукти все-таки приносять значно більше коштів виручки з одного гектара. Відповідно інвестиції, навіть якщо зрошення буде відбуватися за рахунок свердловин, ці інвестиції окупаються дуже швидко.

Якщо ж говорити про окупність інвестицій зрошення зі свердловин для зернових культур, вони, в принципі, неочевидні. Тому що потрібно дуже багато води. Крім того є великий екологічний аспект, який може зробити цей вид зрошення культур, які вирощуються на дуже великих площах, недоцільним», – вважає фахівець.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!