Підвищуємо ефективність прибирання суниці садової мінімум на чверть: поради від фахівців розплідника «ФруТек»
Фахівці одного з найбільш передових українських розплідників ягідних культур «ФруТек» радять виробникам суниці садової переглянути традиційні схеми посадки для підвищення продуктивності збору ягоди.
Заміна поширеної дворядної схеми посадки ранньостиглого сорту суниці Клери (Clery) на гребенях, покритих мульчуючою плівкою з 1,50 х (0,30 х 0,30) на однорядну схему 1,40 х 0,16 дозволяє значно полегшити збір ягоди і підвищити ефективність прибирання мінімум на 25%. При цьому щільність посадки рослин на гектар буде практично ідентичною. Про це повідомляє засновник ТОВ «ФруТек» Олег Босий. Експерт також зазначає, що інноваційна схема посадки має ряд додаткових переваг, зокрема дозволяє знизити витрати на засоби захисту рослин.
«Запропонована схема посадки може бути цікавою також для виробників органічної ягоди, адже однорядна посадка забезпечить краще провітрювання рослин і зменшить ризик поширення хвороб, зокрема сірої гнилі», – зазначає Олег Босий.
При цьому технологи компанії також відзначають важливість встановлення двох стрічок зрошення на кожен ряд рослин для забезпечення достатнього і рівномірного зволоження і оптимізації використання водорозчинних добрив при фертигації.
Ще одна перевага такої схеми посадки і більш ефективного прибирання – це підвищення якості продукції та її цінності для оптового покупця – мережі супермаркетів або оптового торговця. Більш швидкий збір ягоди дозволяє швидше зібрати товарну партію, швидше її остудити і швидше доставити покупцю. Таким чином в момент, коли ягода потрапляє до споживача, вона є більш свіжою, соковитою і ароматною.
Як раніше зазначав Олег Босий, робота над впровадженням нових сортів, поліпшенням технологій вирощування та післязбиральної доробки необхідна для отримання продукції більш високої якості, яку споживачі очікують від продукції для свіжого ринку.
Крім того, на ринку ягід існує певний парадокс – з одного боку споживач хоче постійно отримувати все більш якісну продукцію, а з іншого боку хоче, щоб ціни на неї не підвищувалися або навіть знижувалися. Саме тому використання нової схеми посадки дозволяє одночасно домогтися і підвищення якості продукції та зниження витрат на її виробництво завдяки економії витрат на прибирання ягоди.
SEEDS.org.ua за матеріалами EastFruit
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!