Підприємець з Черкащини виробляє 14 різновидів рослинних олій
Олія – не тільки незамінний на кухні продукт, а й безцінні ліки. У цьому не сумнівається засновник торгової марки “Соняшки” Анатолій Тупицький з Черкащини, який випускає 14 видів різних рослинних олій. Про дрібні секрети рецептури Анатолій розповів в невеличкому інтерв’ю для SEEDS.
– Як давно Ви випускаєте олії?
– Оліями я почав займатися більше 6 років. Однак спочатку це був тільки соняшник – весь інший асортимент з’явився протягом 2 останніх років.
Спочатку з’явилася гарбузова олія, її ефективність я випробував на власному досвіді. Потім розторопша і всі інші … Кожне масло лікує більше 10 хвороб. Найбільшу кількість захворювань, приблизно 16 найменувань, лікує чорний кмин.
Поки така олія у мене найдорожча. Було б непогано, якби у нас, в Україні, почали вирощувати таку рослину, як чорний кмин. Тоді б і ціни можна було зробити значно менше.
– А де ж ви купуєте насіння для своїх олій?
– Єгипет чи Індія. Але гарбуз, соняшник (не весь) і волоський горіх я вирощую сам. Решту доводиться купувати.
– Скільки зараз різновидів олій Ви випускаєте?
– Всього 14 видів, але я прагну випускати більше. Всі рецепти у мене особливі.
Я вивчаю технологію, але в процесі виробництва пробних партій я змінюю трохи рецептуру, при цьому нічого не додаючи – тільки чистий продукт.
Всього 3 види олії я роблю на основі соняшникової холодного віджиму: амарантову, з виноградних кісточок і часникову. Обладнання для виробництва цих олій у мене поки немає.
Але якщо в амаранті і кісточках винограду масло присутнє, то в часнику його немає. Тому я придумав таку особливу технологію – соняшникова олія витягує всі корисні речовини з часнику. Я називаю цей продукт “витяжка”.
– Хто купує таку часникову олію?
– Прості люди. Для заправки салату, щоб не чистити часник. Так би мовити “два в одному”.
– Багато конкурентів в цьому бізнесі в Україні?
– Є, звичайно ж. Але всі олії різні – все залежить від самого виробника. І якість і смак. Головне витримувати потрібну температуру.
Я роблю масло виключно за технологією. Перед початком виробництва вивчаю технологію виробництва, роблю експерименти, і тільки потім починається випуск.
Наприклад, соняшникова олія. Багато виробників переконують, що осад в маслі – це корисно. Але я готовий з ними сперечатися про це. Легке помутніння дозволяється, але не осад.
Людмила КАЛИТА, SEEDS.org.ua
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!