На Кіровоградщині агрохолдинг I&U Group запустив у дію біогазовий комплекс потужністю 6 МВт, побудований у партнерстві з “Європейським банком реконст завод рукції та розвитку” (ЄБРР). Особливістю цього заводу є те, що він перероблятиме на біогаз практично будь-які органічні відходи.
Як розповів під час відкриття засновник агрохолдингу I&U Group Сергій Тарасов, біогазовий завод — це частина загального проєкту агрохолдингу вартістю €110 млн.
“Задача цього заводу – утилізація відходів із виробництва у біогаз і паралельно отримання прибутку. Його потужність — 6 МВт. Щорічно біогазовий завод вироблятиме 48 180 МВт∙год “зеленої” електроенергії.
За оптимістичними розрахунками, завод вийде на повну проєктну потужність (6 МВт) до 1 жовтня 2020 року. На власні цілі I&U Group споживатиме 8% виробленої “зеленої” енергії, а решта віддаватиметься у загальну енергомережу України”, – розповів він.
За словами Тарасова, залишки від виробництва біогазу перероблятимуть на біодобрива, а сам завод істотно поліпшить екологічну ситуацію навколо: сукупно буде скорочено викиди CO2 на 18 000 т на рік.
Однак найважливішою особливістю заводу є те, що він здатен переробляти на біогаз будь-які біовідходи.
“…перший унікальний біогазовий комплекс, який здатний переробляти будь-які біовідходи, при цьому економіка виробництва “зеленої” енергії не надто відрізнятиметься”, — зауважив Тарасов.
Будівництво комплексу поблизу селища Капітанівка Новомиргородського району Кіровоградської області тривало з грудня 2018 року. Вартість заводу — €23 млн. Комплекс переважно буде переробляти відходи цукрового виробництва і силос в сировину для теплової та електричної енергії.
Переробка відходів цукрового виробництва в енергію відбувається на гідравлічних реакторах за технологією анаеробних ферментаторів з гідравлічним перемішуванням.
SEEDS.org.ua за інформацією AgroPolit.com.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!
Яка подія! З карти Googl бачу переповнені старі відстійники. У ЕБРР під очисні каналізаційні споруди грошей немає. Банк тільки дає на те, що у тренді – біогаз. Працюватиме на усіх відходах? Успіху. Але першопричина всеядності відсутність жому на весь сезон (тільки серпень-грудень). Решта вирощування кукурудзи на силос. Араби з задоволенням заплатили нафтою у двіче більше за зібрану з цих площ зернову кукурудзу. Вивчайте “матеріальну часть”. Концентровані корма з жому вигідніші за новонароджені “прожекти”. Треба вивчати негативний вітчизняний досвід побудований біогазових заводів.
В Конча-заспі потрібно було його будувати. А не в області, де й так найбільша смертність населення.