Першу організацію водокористувачів створили на Кіровоградщині
У Кіровоградській області вперше створили організацію водокористувачів. Придніпровську зрошувальну систему взяло в управління фермерське господарство “Станіслав”, пише SEEDS.
Про це під час брифінгу розповіла начальниця регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області Катерина Гайдук.
Читайте також: Розорювання схилів України: як запобігти деградації ґрунтів
За її інформацією, зрошувальна система займає понад один гектар земель та має джерело водопостачання.
“Фермери, земельні ділянки яких знаходяться на цій зрошувальній системі, також зацікавилися та мають бажання вступити в організацію водокористувачів. Однак перед цим їм треба набути право на спеціальне водокористування”, – наголошує Катерина Гайдук.
З її слів, два роки тому в Україні ухвалили закон про організацію водокористувачів та стимуляції гідротехнічної меліорації земель. Його створили для того, щоб фермери об’єднувались в одну спілку, брали на баланс зрошувальні системи, вкладали в них власні гроші і сприяли їх відновленню, пише Суспільне.
“У Кіровоградській області є 18 державних зрошувальних систем, на яких збудовані 25 насосних станцій. На сьогодні здійснюється полив на п’яти зрошувальних системах. Шоста підготовлена до роботи, але водокристувач не виявив бажання в цьому році нею користуватися. Щодо решти 12, то вони перебувають в консервації. У Кіровоградській області меліоративні землі не обліковуються, тому що вони були розпайовані”, – говорить Катерина Гайдук.
На сьогодні в Україні створили 37 організацій водокористувачів, в планах – 600. Основні з них розташовані у Черкаській області, говорить керівниця департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.
З її слів, 30 травня на засіданні уряду ухвалили зміни, згідно з якими держава буде компенсувати 50% від вартості проєкту модернізації застарілого обладнання зрошувальних систем.
У держбюджеті на 2024 рік передбачили 200 мільйонів гривень. Ці гроші будуть витрачатися на модернізацію обладнання, на встановлення енергообладнання, на автоматизацію поливу, на реконструкцію тих зрошувальних систем, які перейшли у спадок від держави. Ми розуміємо в якому вони стані, адже їх будували кілька десятків років тому”.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!