Пасічник з Хмельницького вже 15 років кочує разом з бджолами полями регіону
Пасічник з Хмельницького Микола Гулько 15 років веде кочовий спосіб життя — перевозить бджолосім’ї на запилення квітучих полів області, пише SEEDS.
Із травня до вересня він із бджолами – в полях. Там же на місці і качає мед. За сезон його бджілки приносять щонайменше 4-5 тонн меду.
“За добро є добро. В минулому році 92 відра 20-літрових. Це вийшло 3800. Тяжкий цей наш труд, дуже тяжкий. Проте він любимий. А це — найголовніше Я з ними можу говорити. Якщо з ними по-людськи – вони дають вдвічі”, – розповів Микола Гулько Суспільному.
За словами пасічника, найбільші труднощі під час кочування по полях – із недобросовісними аграріями.
“Є нормальні, які з нами спілкуються. Він набирає: “Я виїжджаю на поле бризкати”. А є маленькі аграрії, які мають 6-8 гектарів. Цього року нам підтруїли бджоли. Це було в Луговому. Він зранку поїхав бризкати сою, а біля сої була гречка. Зробив розпилення і всю робочу бджолу за 12 хвилин привів в непридатність”, – говорить Микола Гулько.
Читайте також: Українські фермери можуть отримати гроші на розвиток переробки агропродукції
За його словами, від початку повномасштабної війни ціна на мед впала: “Було 80 гривень за кілограм. Зараз 50. Зниження ціни пов’язане з тим, що складно експортувати мед за кордон”.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!