Озимі в північних регіонах України відстають у розвитку щонайменше на два тижні

0 134

Осінні заморозки на півночі України стають дедалі агресивнішими і починаються рано. Цього року, наприклад, із середини жовтня вони щотижня тримаються по кілька ночей поспіль. Якщо раніше після заморозків наставало тепло і озимі культури далі розвивалися, то цьогоріч вони припинили вегетацію надто рано і відстають у розвитку щонайменше на два тижні. Тож є ризик, що рослини увійдуть у зиму в слабкому стані, адже й вологи нині в ґрунті замало.

Про це повідомив власник фермерського господарства “Соната” (Чернігівська обл.) Іван Якуб у своєму блозі на AgroTimes. 

“В озимому клині в нас цього року лише ріпак і пшениця. І якщо ріпак посіяли вчасно, то з пшеницею ми ще й зі строками сівби затрималися. У вересні в нашому регіоні йшли дощі, так що техніка не могла вчасно зайти в поле – довелося чекати, поки підсохне ґрунт.

Крім того, через опади затрималося дозрівання, а отже і збирання соняшнику. У нас він – один із попередників озимої пшениці, тож на цих площах сівба затрималася ще більше. До слова, жнива кукурудзи на Чернігівщині також розтягнулися в часі – у багатьох господарствах вологість зерна нині сягає 27-30%, так що збирання ще триватиме довго”,- зазначає фермер.

З іншого боку, зазначає Іван Якуб, озиму пшеницю посіяли у вологий ґрунт і одразу під час сівби внесли добрива, що дало змогу отримати дружні сходи.

“А це для вдалої перезимівлі найголовніше. Зважаючи на типові для нас часті осінні заморозки, сорти підібрали такі, що більше кущаться навесні. Азотне підживлення також здійснюємо у цей період. Маю надію, що це спрацює на нашу користь і цього разу”,- впевнений Іван Якуб.

З кількох причин площі під озимим клином під урожай-2022 у господарстві довелося зменшити – загалом у структурі посівних площ вони займатимуть 40-45%. “Від озимого жита взагалі відмовились через зниження ціни на нього, а посіви озимої пшениці скоротили з 400 до 240 гектарів. По-перше, через несприятливі умови для сівби, по-друге, через подорожчання добрив. Озима пшениця – дуже затратна культура якраз щодо підживлення. Не виключаю, що й навесні доведеться оптимізувати систему підживлення. Як – поки що розмірковуємо”,- підсумовує фермер.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!