Отруєний хімією мед потрапляє до українських крамниць
Такої кількості вбитих бджолиних сімей, як цьогоріч, пасічники навіть не пригадують. Звинувачують у своїй біді аграріїв, які кроплять поля забороненою в цивілізованому світі отрутою. Ті відхрещуються, що нічого поганого не робили.
Але європейський ринок, на який так важко пробивалися наші фермери з українським медом, може зачинитись. Біда фермерів і пасічників – то ще не все, адже відбракований європейцями мед від хворих уже бджіл потрапляє на наші прилавки.
Одещина, Полтавщина, Волинь, Поділля – в останні роки гори мертвих медоносних бджіл ростуть по всій Україні.
“Те, що діється зараз, на початку 2019 року, масова загибель бджіл пішла – це справді сьогодні катастрофа”, – каже експортер меду Валентин Паньковський.
Проблема стосується не тільки пасічників та аграріїв, а й далеких від села містян.
Бджоли загинули, але не зразу і не всі. Вони встигли принести у вулики отруєний хімією мед.
І, будьте певні, каже один з найбільших експортерів країни Валентин Паньковський, на експорт ця солодка отрута не потрапить. Там не приймуть мед з антибіотиками чи пестицидами.
“На експорт попадає чистий мед. А цей мед, що повертається до пасічника, його ж пасічник не з’їдає ж. Може якусь частину на самогонку пережене, а більшість реалізовується на базарі, та навіть в торговельних мережах”, – попереджає Паньковський.
“Скрізь в цивілізованому світі це виглядало, що простіше пареної репи, це мирне співіснування аграріїв з пасічниками. Але чи то у нас аграрії не такі, не виходить”, – скаржиться експортер.
При раціональному підході у виграші залишаться і пасічники, і аграрії.
SEEDS.org.ua за інформацією ТСН
Слідкуйте за нашими новинами на Facebook Instagram YouTube-канал
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!