Освітлення, вода і джмелі: як облаштувати сучасну теплицю?
Попри те, що частина власників теплиць наразі нарікають на зменшення рентабельності бізнесу через подорожчання енергоресурсів, у цій галузі все ж можна успішно працювати. Для цього варто звернути увагу на альтернативні джерела енергії та води, а також правильно обрати асортимент, пише SEEDS.
Наприклад, на одному з найстаріших та водночас найсучасніших підприємств галузі в Україні, Уманському тепличному комбінаті, застосовують такі технології:
– збір дощової води та використання її для котелень та охолодження дахів теплиць влітку;
– технологію світлокультури – це спеціальне освітлення, яке імітує сонячні промені, і навіть у найпохмуріший день рослини отримують достатньо світла і тепла.
– вирощування овочів у кокосовому субстраті (це екологічний матеріал, і корені рослин у ньому ростуть міцними та здоровими);
– крапельний полив – це must have для кожної теплиці;
– використання комах-запилювачів (джмелів).
“Для нас важливо 100% запилення. Щоб запилення було повним та рівномірним, вулики із джмелями встановлені по всій теплиці із розрахунку 12 вуликів на гектар. В одному вулику приблизно 60 робочих комах”, – зазначають на підприємстві.
Рослинам в теплицях необхідно до 15 годин сонячного світла на добу, тому взимку варто застосовувати досвічування.
Читайте також: Українські теплиці почали опалювати соломою
Крім того, нещодавно на Уманському тепличному комбінаті збудували котельню, що працюватиме на соломі. Застосовують на підприємстві й інші альтернативні джерела енергії. Зокрема, тут обігрівають теплиці щепою, а також є котельня, що працює на пелетах, та електродна котельня.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!