Органік-рейдерство – поля «Дунайського Аграрія» пробують захопити рейдери за підтримки ТЦК

1 1 356

Компанія «Дунайський Аграрій», яку було визнано брендом №1 в Україні серед органічних виробників, продовжує боротьбу з рейдерами. Другого липня на поля господарства завітали невідомі особи, які привезли з собою представників ТЦК та поліцію. Прямо в полі, представники ТЦК почали виписувати повістки працівникам господарства. Це можна побачити на відео, яке господарство опублікувало на своїй сторінці в фейсбуці, пише SEEDS

Таким чином рейдери залучають державні органи для залякування працівників господарства та зриву процесу збирання та реалізації врожаю, в який було вкладено чимало коштів та сил. Очевидно, що ці особи, серед яких є відомі в регіоні рейдери ще з часів януковича,  почуваються цілком безкарними. Настільки безкарними, що не соромляться залучати ТЦК та поліцію.

Але схоже, що цим разом ситуація набула занадто сильного розголосу. На ситуацію навколо спроби захоплення “Дунайського аграрія”, відреагував нардеп Ярослав Железняк. Він звернувся до міністра юстиції Дениса Малюська з проханням розглянути звернення власника товариства, та, в разі виявлення порушень в діях державного реєстратора, вжити заходів. Очевидно, що неабиякий розголос налякав рейдерів, які цього зовсім не очікували.



Справа для рейдерів, згідно інформації правників, є юридично безнадійною. Адже рейдерство відбувається дуже примітивними методами. Державний реєстратор з міста Южний, Одеської області Аліна Голубенко, яка неодноразово «світилася» в  подібних рейдерських схемах (наприклад див. тут), але продовжує обіймати цю посаду, просто змінила директора підприємства та адресу в державному реєстрі. Це є першим кроком до подальшої перереєстрації компанії й заволодіння її майном (в тому числі й врожаєм).

В результаті цих незаконних змін в Реєстрі зловмисники незаконно усунули керівника “Дунайського Аграрія” та поспіхом “прописали” ТОВку у звичайній квартирі в Києві замість Одещини, де вона завжди знаходилася. Весь керівний менеджмент, який створював і розвивав компанію опинився за бортом.

Нагадаємо, що компанію «Дунайський Аграрій» засновав Роман Дяжук. Пізніше він попросив Павла Барабашова стати інвестором підприємства, оскільки органічне виробництво потребує дуже великих інвестицій. Після цього, Павло та Роман стали партнерами і друзями з спільною візією розвитку підприємства, розуміючи, що органік – це глобальний тренд, і що розвиток подібного бізнесу непростий і потребує багаторічних зусиль для відпрацювання технологій та маркетингу. Нажаль, у червні 2023 року Роман трагічно загинув в ДТП. Після смерті Романа, Павло продовжив інвестувати кошти в компанію та робити все для її розвитку.

Згідно інформації Павла Барабашова, незважаючи на те, що він був міноритарним акціонером з 30% власності, він інвестував в компанію понад 2 млн. доларів, і продовжував активно вкладати власні кошти після смерті партнера. Частку Романа в господарстві успадкувала його донька Ярослава Дяжук, але, оскільки вона проживала за межами України і, очевидно, не хотіла або не мала часу займатися справами «Дунайського Аграрія», то написала довіреність на свою маму — Дяжук Наталію Юріївну.

Згідно інформації від Павла Барабашова, саме Наталія Дяжук, разом з Вадимом Слівенком та Ігорем Денисовим вирішили незаконно усунити Павла від будь-яких важелів впливу на діяльність підприємства, щоб з часом також позбавити його частки й частки в бізнесі. Це стандартна схема рейдерів в Україні. Отже, вони, всупереч вимогам Законодавства України та Статуту підприємства, змінили директора, адресу та телефон господарства. Згідно того ж джерела, Вадим Слівенко  за часів Януковича був першим заступником начальника Департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України (так званий ОБХСС).

Читайте також: Цьогоріч в Україні був найзбитковіший за останні 12 років сезон суниці садової

Очевидно, що рейдери чекали, поки дозріє врожай, що дуже характерно саме для аграрного рейдерства. Адже для того, щоб виростити врожай, потрібно вкласти великі кошти і взяти на себе багато ризиків.  Тому найзручніший момент для захоплення аграрного підприємства  – це момент перед початком масового збирання врожаю.

Потрібно зауважити, що органічне виробництво є в рази більш складним, ніж звичайне аграрне виробництво, тому що ризиків втрати врожаю значно більше. Цілком очевидно, що рейдерів не цікавить органічне виробництво – їх можуть цікавити тільки активи господарства у вигляді землі та техніки. Адже у сьогоднішніх керівників та фахівців господарства пішло багато років на те, щоб зрозуміти специфіку роботи в органічному бізнесі та знайти ринки збиту. Без цих знань та команди фахівців, господарство відразу втратить статус виробника органічної продукції.


Команда Seeds дуже сподівається, що Україна зможе підтвердити свій статус правової держави, і не втратить одне з найкращих і найуспішніх органічних господарств, що відоме далеко за межами країни.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Ірина пише

    Цей випадок ще раз підтверджує, що тцк – це бандитські угруповання, які надійно прикриті зеленою владою

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!