Органічне бджільництво в Україні розвивається карколомними темпами

0 3 152

Розвиток органічного бджільництва в Україні набирає активних обертів. Тільки за останні 3 роки кількість українських пасік, які отримали сертифікат органічного виробництва, зросла від єдиної пасіки до майже шести десятків, пише SEEDS.

Про це розповів Олександр Гера, провідний фахівець сертифікації, стандартизації та якості, відповідальний за напрямок “бджільництво” у ТОВ “Органік Стандарт”.

«В Україні з кожним роком збільшується кількість сертифікованих пасік. Якщо у 2017 році сертифікованою була лише одна пасіка, яка мала сертифікат органічного виробництва за європейским стандартом. Наразі кількість таких пасік зросла до 56.

Найбільше таких пасік знаходиться на Півдні України і на Сході. Загалом представлено 13 областей України. Найбільше пасік, які мають сертифікат органічного виробництва є у Миколаївській області – 23 пасіки, а це майже 7,5 тисяч бджолосімей.

На другому місці – Одеська область. Там пасік вдвічі менше (11) відповідно, менше і бджолосімей (2,5 тис.). На третьому місці Луганська область», – розповів Олександр Гера під вебінару, організованого Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва.



«З кожним роком відбувається коливання – десь пасік і бджолосімей стає більше, десь – менше. Але розподіл кожен рік залишається приблизно таким.

Загальна кількість бджолосімей, яка була зафіксована на момент інспекції, це майже 17 тисяч бджолосімей. Пасіки, які проходять сертифікацію, досить великі – зазвичай вони мають в середньому від 200 до 300 бджолосімей», – додав експерт.

«Основна частина пасік у нас сертифікована за європейським стандартом, і лише одна – за канадським. Ця пасіка знаходиться на Західній Україні, дотримується вимог і має намір проводити експорт саме до Канади», – зазначив Олександр Гера.



До органічного бджільництва, за словами експерта, є чимало вимог, зокрема і розташування пасіки. Зокрема джерела нектару і пилку за 3 км. від пасіки повинні складатися переважно з органічно вирощуваних культур, або дикоросів.

За словами Олександра Гери, в Україні досить багать місць, де можна розмістити пасіку, і дотриматися вимог органічного бджільництва: заповідники, схили, балки, де цвітуть медоноси.

Немаловажним є і походження бджіл. Під час ведення органічного бджільництва потрібно надавати перевагу місцевим екотипам. Вулики повинні виготовлятися з натуральних матеріалів, в більшості випадків це дерево.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!