Органічна молочна продукція з Волині. Досвід сімейного підприємства
В сімейному підприємстві, в селі на Волині, яке дало назву торговій марці «Старий Порицьк» займаються виготовленням органічного сиру, йогурту, кефіру, сметани та молока. В господарстві більше 700 голів великої рогатої худоби і близько 1000 га орендованої землі. Як виготовляють органічну молочну продукцію та чи перспективний цей сегмент в Україні, читайте на SEEDS.
Як розповів керівник ТОВ «Старий Порицьк», Олександр Обштир – це сімейне сільськогосподарське підприємство, що займається органічним виробництвом.
«Можна сказати, що наше господарство незвичне, оскільки українці мало споживають органічної продукції, адже вона є трохи дорогуватою»,– сказав Олександр Обштир.
Чоловік додав, що органічний бізнес в Україні було би значно легше вести, якби держава підтримувала таку діяльність, що, у свою чергу, дозволило б частково здешевити органічну продукцію.
Сьогодні підприємство спеціалізується на молочному тваринництві та рослинництві, зокрема, на вирощуванні злакових культур. У планах – займатися не тільки молочною, а й м’ясною переробкою, для чого ТОВ «Старий Порицьк» вже завело близько 100 голів свиней.
Загалом товариство орендує близько 1000 гектарів людських паїв, дві третіх використовують під вирощування культур, які йдуть на експорт до країн ЄС, решту – під кормову базу для тварин.
«Ми вирощуємо велику рогату худобу. Це трохи незвично, адже, на жаль, в Україні триває процес у напрямку зменшення кількості корів. Молоко в нас хорошої якості, бо весь корм збираємо зі своїх полів і не використовуємо жодних шкідливих домішок», – розповів Олександр Обштир.
Господарство нараховує 720 голів великої рогатої худоби, із яких 300–320 голів дійного стада. Аби забезпечити дотримання вимог органічних стандартів, тварин утримують безприв’язно – у боксах чи на глибокій підстилці в новозбудованому комплексі.
Корів доять безконтактно – завдяки сучасному доїльному залу, що дає можливість отримувати молоко сорту «Екстра».
«Доїмо до 6000 літрів молока на добу. Середній надій на корову невеликий, тому що ми не даємо тваринам добавок, – приблизно 17 літрів на корову», – зазначив керівник.
Він пригадав, що переробкою молока підприємство розпочало займатися з 2016 року: «Починали ми тільки з розливу молока, а зараз маємо вже власну сироварню й варимо конкурентоспроможний у межах України сир».
Окрім молока, м’яких і твердих сирів, також виробляють масло, сметану, йогурти та кефіри.
Він відзначив, що поки підприємство не може переробляти все отримане молоко, тому частину доводиться продавати іншим переробним фірмам.
Детальніше про процес переробки молока розказав завідувач виробництва Андрій Обштир, який акцентував, що виробництво молочної продукції на 90% автоматизоване і здійснюється на високоякісному обладнанні.
До прикладу, на сироварні працюють 8 осіб, а сам процес виготовлення головки сиру триває близько доби. Далі сир дві доби солиться і ще приблизно 60 діб визріває.
«Бринза і м’які сири повністю готові за два дні. Тверді сорти мають визрівати 60 діб або й більше», – сказав Андрій Обштир і додав, що з однієї партії, що складається із двох тонн молока можна отримати 180–200 кілограм сиру.
SEEDS за матеріалами ВолинськіНовини
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!